4.0 / 5
28/01/2017

Päťdesiat odtieňov temnoty – vyhraj skvelé ceny!


Už žiadne pravidlá, už žiadne tajomstvá.

Očakávané pokračovanie príbehu o vzťahu milionára Christiana Greya a študentky Anastasie Steelovej je v slovenských kinách od 9. februára.
Súťažili sme o filmové tričko, DVD s filmom Päťdesiat odtieňov sivej a box s knižnou trilógiou – Päťdesiat odtieňov sivej, Päťdesiat odtieňov temnoty a Päťdesiat odtieňov slobody. Zo všetkých správnych odpovedí bolo vyžrebovaných 5 výhercov, ktorým posielame výhry – Klaudia Karaindrosová, Jaroslav Novák, Patrícia Juríčková, Miroslava Bellová a Miroslav Turčák. Gratulujeme!


Päťdesiat odtieňov temnoty

Keď pred dvomi rokmi vstupoval do kín film Päťdesiat odtieňov sivej, 108 tisíc nedočkavých fanúšičiek vytvorilo doteraz neprekonaný rekord v počte divákov za premiérový víkend. Jeho pevnú pozíciu teraz môže ohroziť pokračovanie – Päťdesiat odtieňov temnoty. Pod vedením režiséra Jamese Foleyho a starostlivým dohľadom autorky predlohy E. L. James sa vracia Jamie Dornan a Dakota Johnson, aby napísali ďalšiu kapitolu pikantnej romantiky o vzťahu dominantného milionára Christiana Greya a submisívnej študentky Anastasie Steeleovej.

Musíme však podotknúť, že vyššie uvedené charakteristiky už vlastne neplatia. Odtiene sivej skončili vo chvíli, keď Anastasia prestala hrať podľa Greyových pravidiel a bez okolkov ho opustila. Lovec a dravec sa ocitá v pre neho neznámej životnej situácii a naviac si uvedomuje, že sa do Anastasie zamiloval. Tej sa síce nechce vrátiť do sveta, v ktorom plnila rolu poddajnej študentky, ale Christianovmu kúzlu odolať nedokáže. Nevedomky sa tak vystavuje veľkému nebezpečiu. Z Greyovej minulosti sa náhle začnú vynárať temné tiene, ktoré pomáhali vytvoriť jeho komplikovanú osobnosť. A tým rozhodne nie je po chuti, že „ich“ Christian podľahol tak banálnemu a slabošskému citu, akým je láska.

Ľahký posun žánru od neobvyklej romantiky k romantickému trileru naznačuje nielen prechod od sivej k temnote v názve, ale potvrdzujú ho aj samotní tvorcovia. „Christian a Anastasia si k sebe snažia znovu nájsť cestu a mnoho ľudí sa im v tom snaží zabrániť, takže film bude nielen romantický, ale tiež dosť napínavý,“ hovorí E. L. James, autorka predlohy, ktorá pri natáčaní zároveň plnila rolu producentky.

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres