Práve hráme

23/01/2017

Spojenci – Vyhraj filmové ceny!


Ako by ste zareagovali, keby ste zistili, že váš najbližší človek nie je tým, za koho sa vydáva?
Do slovenských kín prichádza od 26. januára film Spojenci – výpravný vojnový príbeh prepojený so silným romantickým príbehom.

S filmom Spojenci sme súťažili o 2 lístky do kina a filmový darček. Zo všetkých správnych odpovedí boli vyžrebovaní traja výhercovia – Natália Bardáková, Jozef Zvalený a Lenka Vašková. Gratulujeme!


O filme:

Keď máte v rámci vojenskej operácie predstierať, že tajná agentka, ktorú ste práve stretli, je vaša manželka, nemala by byť krásna. Mohlo by to mať ďalekosiahle následky… Nielen pre dvoch ľudí, ale pre celý svet. Oscarový režisér Robert Zemeckis, tvorca Forresta Gumpa, vrhol Brada Pitta a Marion Cotillard do sveta, v ktorom môže láska skončiť vlastizradou. Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie.

Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa napriek vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.
Nadácia Dobrý skutok