Práve hráme

Polemic – Moře (official video)

06/12/2013

Polemic – Moře


Exkluzívna premiéra klipu

Rádio Expres ti prináša exkluzívnu preméru nového klipu skupiny Polemic k pesničke Moře, ktorú nahrali s hviezdnymi česko-slovenskými hosťami. S Polemicom si zaspievali Lenka Dusilová, Zdenka Predná, Matěj Ruppert a Pavol Habera.

Pozeraj nové video Polemicu iba na našom webe. A počúvaj Polemic naživo v štúdiu u Doda a Mony.

Lenka Dusilová, Zdenka Predná, Matěj Ruppert a Pavol Habera – štyri významné osobnosti slovenskej i českej hudby spolu ako hostia v jednej skladbe. „Všetci sú majstrami svojho hlasu, a rešpektujeme ich za ich tvorbu a kvalitu. Chceli sme mať pesničku pohlavne vyváženú :) – preto 2 dámy a 2 páni,“ vysvetľuje netradičnú kombináciu hostí Peter Petko Opet. „Prečo toľkí hostia? Pesničku s posolstvom, pre nás nie úplne typickú sme vnímali tak, že by ju tieto spevácke osobnosti mohli posunúť na inú úroveň, a sme presvedčení, že sa to aj podarilo,“ dodáva.

Výrobu videoklipu k pokojnej až melancholickej skladbe, zverili chalani režisérovi menom Anakin Fox. Ako členovia kapely prezrádzajú, mladý režisérich prekvapil myšlienkovo jednoduchým, no produkčne náročným námetom. „Poslal nám námet, do ktorého sme minimálne zasahovali a potom najazdil tisíce kilometrov, kým nasnímal v niekoľkých krajinách v prírode aj vo veľkomestách časozbery tak, ako to mal vymyslené.“ Svojim fanúšikom Polemici odporúčajú, aby si nový videoklip rozhodne pustili minimálne dvakrát za sebou: „Klip je vlastne krátky film, kde sa toho veľmi veľa udeje a nie je možné to všetko registrovať na jedno pozretie – tak ako dobrý film, veľké množstvo detailov a vizuálnych hračiek, ktoré sa dajú obsiahnuť až po viacerých projekciách.“

„Moře bolo pre mňa veľkou výzvou, pretože som mal v hlave nápad na klip, ktorý bol skôr o technickej a postprodukčnej stránke ako o samotnom scenári. Preto sa mi ťažko získavala ich dôvera. Veď na začiatku vlastne vôbec nevedeli, do čoho idú,“ vysvetľuje režisér. Ako spomína, takmer celý budget na videoklip sa rozhodol minúť na cestovanie po Rakúsku, Slovensku i Česku, aby tu nakrútil sériu nekonečných časozberov. Tie následne prestrihal s podobizňami spievajúcej kapely.

Nadácia Rádia Expres