Práve hráme

29/12/2016

Slovák vybudoval v Španielsku rybársky camp


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Ľubomír Matušík, podnikateľ

Ľubomír Matušík pochádza z Topoľčian. Už 7 rokov žije v Španielsku, v meste Caspe, ktoré leží na brehu španielskej rieky Ebro – je to jedna z najdlhších a najvýznamnejších riek na Pyrenejskom polostrove. Podniká tam v rybárskom cestovnom ruchu a vybudoval rybársky camp. Znamená to, že má ubytovanie nielen pre rybárov, ale aj turistov, potom požičiava lode pre rybárov – momentálne ich má 12, má rybársku predajňu, rybárske kurzy a pred rokom otvoril aj vlastnú reštauráciu. Rybári si do tejto oblasti chodia chytiť životnú rybu. Lovia kaprov či sumcov, ktoré sú veľkosťou neporovnateľné s tými, ktoré ulovíte v slovenských vodách.

Ľubov životný úlovok je 121 kilový sumec, ktorý mal 2 a pol metra a ulovil ho v Taliansku, ešte pred odchodom do Španielska. Slovák Ľubo Matušík tvrdí, že podnikanie v Španielsku je jednoduchšie ako na Slovensku, len sa neoplatí klamať, pretože potom hrozia vysoké pokuty.

LM Waller Rio Ebro vábnička sumec 231 cm

Foto: Archív Ľubomír Matušík

#olidzupi

aplikacie Rádia Expres