Práve hráme

22/12/2016

Fotky Slováka Alana Bruteniča obdivujú na Instagrame desaťtisíce ľudí


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Alan Brutenič, fotograf

Alan Brutenič je rodený Bratislavčan. Zo Slovenska odišiel v roku 2000, teda pred 16 rokmi. Chvíľu bol v Prahe, potom 10 rokov v Dubline a teraz už 4 roky žije v Londýne. Práve v Londýne sme sa stretli, a to v deň, keď Alan oslavoval 6 rokov od dňa, keď si stiahol aplikáciu Instagram. Alan na svojom profile – https://www.instagram.com/alanisko/ zverejňuje najmä cestovateľské fotky. Aktuálne má vyše 81-tisíc followerov.

Fotil v Kanade, LA, v Karibiku, v Európe. Nafotil rôzne kampane, napríklad pre výletnú loď, zápas americkej futbalovej ligy vo Wembley v Londýne či Maserati. Vtedy mu auto aj na 2 týždne požičali. Alan sa v auguste tohto roka rozhodol dať výpoveď v práci a už naplno cestuje a fotografuje. A aj keď už na tomto svete bolo skoro všetko odfotené, Alan tvrdí, že každý máme iné oko a iný pohľad.

Foto: Archív Alan Brutenič

#olidzupi

aplikacie Rádia Expres