Práve hráme

Sia – Angel By The Wings (from the movie „The Eagle Huntress“)

21/12/2016

Sia napísala emotívnu skladbu pre film o prvej sokoliarke


Dali sme si tú prácu, počítali sme a napočítali sme až 73 pesničiek, ktoré napísala pre iných spevákov. Medzi nimi Diamonds pre Rihannu

A potom sme počítali opäť. A napočítali sme až 12 filmov, v ktorých sme počuli jej hlas. Medzi nimi Hľadá sa Dory, Veľký Gatsby, či 50 odtieňov sivej…Dnes tu máme ďalšiu filmovú od hudobnej kapacity menom Sia.

Napísať baladu je samo o sebe výzva. Ale ak je niekto majster sveta v disciplíne power-balada, tak je to Sia.

Aký je rozdiel medzi baladou a power-baladou?

Balada je všetko pomalé, čo ťa núti zjesť našupu bomboniéru, prípadne písať esemesky so srdiečkami. A power balada – to je taká, pri ktorej sa ti zježia chlpy, slzíš ako fontána a keď ju počúvaš v aute, tak je bezpečnejšie, ak zastavíš pri krajnici…Tak v tom prípade, pesnička, ktorú vám o chvíľu zahráme, je plnohodnotná power-balada.
Sia ju napísala a nahrala pre soundtrack dokumentárneho filmu, o ktorom sa teraz veľa rozpráva. Film sa volá The Eagle Huntress a sleduje 13 ročné dievča, ktoré prepísalo tradíciu dvanástich generácií jej rodiny.

Stala sa prvou ženskou lovkyňou orlov, čo je u nich v Kazachstane niečo ako posvätné poslanie. Už len tento úvodný klavír nás dvíha zo stoličiek… Prvýkrát na Exprese – Sia a Angel by the Wings

aplikacie Rádia Expres