Práve hráme

07/01/2017

Nadácia Pontis hľadá hviezdne projekty v oblasti zodpovedného podnikania


Nadácia už sedemnástykrát hľadá slovenské firmy, ktoré robia poctivý a zodpovedný biznis. Malé i veľké firmy môžu nominovať svoje projekty a inšpiratívne príbehy do ďalšieho ročníka prestížneho ocenenia Via Bona Slovakia.

„Via Bona Slovakia hľadá a oceňuje firmy, ktoré robia zodpovedné aktivity aj nad rámec zákona. Sú pritom inšpiráciou pre ostatné firmy alebo pre okolie, v ktorom pôsobia. Chceme oceniť ich prínos a ukázať, že poctivý biznis nie je rozprávka,“ hovorí Lenka Surotchak, riaditeľka Nadácie Pontis.

V tomto ročníku nadácia udelí ocenenie Via Bona Slovakia v šiestich kategóriách. Novinkou bude špeciálna cena za sociálne inovácie. „Naším zámerom je vyzdvihnúť projekty, ktoré sa venujú dôležitému spoločenskému problému a majú potenciál zmeniť celkový prístup k jeho riešeniu. Odborná komisia vyberie projekty, ktoré vďaka spolupráci medzi súkromným, štátnym a neziskovým sektorom vytvárajú sociálnu, ale aj ekonomickú pridanú hodnotu, a prispievajú tak k spoločnému dobru,“ vysvetľuje Lenka Surotchak.

Kategórie Via Bona Slovakia 2016

Hlavné ceny za celkový prístup v zodpovednom podnikaní a firemnej filantropii za rok 2016

Ceny za projekty v oblastiach zodpovedného podnikania za rok 2016

Cena za sociálne inovácie

Nominovať svoje projekty môžu samotné firmy, ale aj ich zamestnanci či spolupracovníci do 20. januára 2017. Následne komisie vyberú najlepšie nominácie v jednotlivých kategóriách. Na základe prezentácii vybraných firiem rozhodne o víťazoch odborná porota zložená zo zástupcov firiem, médií a osobností spoločenského života.

Slávnostný galavečer Via Bona Slovakia spojený s odovzdávaním cien sa uskutoční v apríli 2017.

Viac informácií nájdete na: www.viabona.sk

Nadácia Dobrý skutok