Práve hráme

09/12/2016

Slovenka vyrába v Londýne módne obojky a vôdzky pre psov


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Katarína Archer (Kulková), EliteHound

Katarína Archer pochádza z Trnavy. V Londýne žije s manželom na lodi, v prístave neďaleko centra Londýna. Pracuje v poisťovníctve, pre nemeckú firmu HDI, ktorá poskytuje rôzne druhy poistenia. Tie, ktoré robí Katka, sa týkajú poistiek pre zamestnávateľov a poisťujú veľké firmy a korporácie – napríklad veľké automobilky.

Práca v poisťovníctve má síce pevnú pracovnú dobu a aj ju veľmi baví, ale vo voľnom čase si Katka našla veľmi kreatívnu záľubu – vyrába módne obojky a vôdzky pre psov. Slovenka Katka ich začala vyrábať v čase, keď si zobrala z útulku dvoch anglických chrtov z útulku a nepáčili sa jej obojky, ktoré kúpila v obchode. Teraz si ich sama vyrába a sú neskutočné. Zamatové, zlaté, strieborné, vyšívané aj z čipky k svadobným šatám. Nejde však o veľkovýrobu, EliteHound je butik pre psov len s pár kúskami.

Foto: Archív Katka Archer, Moett Riedl

EliteHound na Facebooku: facebook.com/EliteHound

#olidzupi

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres