Práve hráme

05/12/2016

Nadýchni sa a získaj voňavú výhru!


Neváhaj a zapoj sa do súťaže o skvelé ceny!

Na telefónnej linke máme dvoch poslucháčov, ktorým moderátor zadá rovnakú súťažnú vetu. Povedz na jeden nádych čo najdlhšiu časť zo zadanej vety a výhra je tvoja!
V každom súťažnom kole hráme o nákupnú poukážku do parfumérií v hodnote 60 Eur!

Zaregistruj sa prostredníctvom formulára a čakaj na náš telefonát.

Súťaž prebieha každý pracovný deň od 12.12. do 16.12.


1. Nádcha: Som nádcha. Som vlastne vírus, ktorý napáda všetkých, ktorí podcenia zimu a oblečú sa naľahko. Vtedy sa poteším a idem na vec. Hlavne muži so mnou majú problémy. Zákerne sa ku nim priblížim, zaútočím a zmením ich na neškodné kôpky nešťastia s plným nosom. Chlapi sa vtedy snažia ležať a piť veľa tekutín a vyžadujú od žien aby sa o nich starali, lebo chudáci veľmi trpia. A najviac ma baví odolávať čajom a perine a spôsobovať im utrpenie. A keď si zrazu spomenú, že existujú aj pomaranče a grepy, tak sa skutočne zabávam.

2. Telefonát šéfovi: Šéfe pekne ráno, chcem sa ospravedlniť z dnešného dňa, ale zobudila som sa s úplne plným nosom a dnes sa trochu poliečim ak vám to nevadí. Poznám vás a viem, že ste férový chlap a dovolíte mi to. Inak s babami som sa dohodla, že dohliadnu na veci čo mi trošku horia, takže si moju dnešnú neprítomnosť ani nevšimnete. A pozajtra už prídem a budem pracovať ako včelička. Teda dúfam, že už budem fit, ale urobím pre to všetko spoľahnite sa. Nebojte sa budem len ležať a piť čaj a dávať si sprej do nosa a z postele nevyleziem to vám sľubujem.

3. Eukalyptus: Volám sa eukalyptus, staršie generácie ma poznajú aj ako blahovičník. Som vždy zelený, mohutný strom a rastiem naozaj veľmi rýchlo. Nájdete ma najčastejšie v Austrálii a v Malajzii. Som populárny pre svoje listy, ktoré obsahujú eukalyptový olej. Tento olej nájdete aj v dobrých nosných kvapkách, keďže má liečebné účinky a príjemnú vôňu. Nechcem sa veľmi chváliť, ale moje korene dokážu odčerpať vodu zo zeme naozaj veľmi rýchlo. Aj vďaka tomu viem byť nonstop zelený. V Austrálii ma považujú za svoj národný strom, ale veľmi príjemne sa cítim aj na Slovensku.

4. Žalospev chorého: Ach jaj, hlava ma bolí a veru aj hrdlo a nos mám úplne upchatý. Som z toho smutný, pretože tento týždeň máme vianočnú žúrku s kolegami a veľmi som sa tešil, ako to roztočíme. A zatiaľ tu ochkám a jojkám a frflem a nemám vôbec dobrú náladu. Ale moja dobrá kolegyňa Mirka mi poradila zázvorový čaj s citrónom a medom a má pre mňa aj sprej do nosa, po ktorom sa mi uľaví. Popoludní mi to prinesie, len je škoda, že som chorý, lebo Mirka sa mi celkom páči a príde ku mne po prvý krát a ja musím byť ako na potvoru v takomto žalostnom stave. Ach jaj.

5. Príhovor k nosným dierkam: Toto mi neurobíte, prosím vás, len to nie. Dnes večer máme ísť s babami na vianočné trhy plné vôní a vy, milé moje nosné dierky ma zradíte. Pomóc. Len si spomeňte na minulý rok ako sa vám páčili všetky tie vône punču a koláčov a grilovaný oštiepok a všade prítomná vôňa ihličia. A pred trhmi som chcela drahému kúpiť parfém, ale ako ho mám vyskúšať, keď vy milé nosné dierky ste si práve dnes povedali, že so mnou nebudete spolupracovať, ha? S vôňou parfému sa pri kupovaní treba hrať, ale ako to mám urobiť keď mám plný nos. Pomôže mi niekto v mojom trápení??

6. Muconasal: Muconasal Plus obsahuje liečivo tramazolín, vďaka ktorému uvoľní upchatý nos RÝCHLO – už do 5 minút a DLHODOBO – až na 10 hodín. Éterické oleje z mäty, eukalyptu a gáfor zabezpečujú príjemný osviežujúci pocit pri dýchaní a gáfor navyše pôsobí na hojenie poškodenej sliznice nosa. Pomocné látky chránia a zvlhčujú nosovú sliznicu, ktorá je počas nádchy podráždená. Taktiež zabezpečujú, že liečivá látka dobre priľne k nosovej sliznici a teda nezateká do hrdla, ale pôsobí tam, kde má. A navyše, jedno balenie vystačí až na 120 dávok a doba použiteľnosti je 36 mesiacov.*

7. Nos: Dospelý človek sa každý deň nadýchne priemerne 21 tisíc krát a jeho pľúca spracujú skoro 10 tisíc litrov vzduchu. Nos rastie človeku 60 rokov. Celková plocha receptorov čuchu u človeka je 5 centimetrov štvorcových. Pri kýchaní sa rozletia vírusy a baktérie na všetky strany rýchlosťou 160 km/h. Nos je najchladnejšou časťou ľudského tela. Teplota na jeho špičke sa pohybuje okolo 22 stupňov Celzia. Nos si môže zapamätať až 50 000 rôznych vôní.

8. Rolničky: Hurá, už je sneh, ozýva sa smiech. Deti kričia, zvonček znie, biele mámenie.
Sneh je vôkol nás, svetu dáva jas.Ozýva sa zvonenie, zima je tu zas.
Rolničky, rolničky, kto vám dal ten hlas? Ježiško maličký a či Mikuláš?
Rolničky, rolničky, prinášajú smiech, piesne našej mamičky, Vianoce a sneh.
Zvonky z detských liet, rozozvučia svet,tým čo sú už dospelí, nech je zasa päť.
Zvonte z ľahúčka, stačí chvíľočka,spomienka na rolničky, rozžiari očká.
Rolničky, rolničky, kto vám dal ten hlas?Ježiško maličký a či Mikuláš?
Rolničky, rolničky, prinášajú smiech, piesne našej mamičky, Vianoce a sneh.

9. Vianočný stromček: Vianočný stromček je ozdobený ihličnatý strom a patrí k základným symbolom Vianoc. Zdobí sa väčšinou na Štedrý deň. Jeho história sa začala písať v Nemecku. Prvá zmienka o zdobení stromčeka na Vianoce pochádza z roku 1570. Od dvadsiateho storočia sa pod stromček kladú vianočné darčeky. Stromček býva postavený na zemi ale niekde ho vešajú na strop špičkou dolu. Vianočný stromcek sa väčšinou ponecháva v dome do Troch kráľov. Pôvodne sa stromček nezdobil sviečkami ale doma vyrobenými ozdobami a ovocím.

10. Hokej: Ľadový hokej je kolektívny šport. Je súčasťou zimnej olympiády. Hrá ho 6 hráčov na každej strane – brankár, pravý obranca, ľavý obranca, pravý krídelník, ľavý krídelník a center. Vyhráva družstvo, ktoré dá v určenom čase viac gólov. Organizácia, ktorá združuje národné hokejové federácie a organizuje hokejové turnaje, sa volá Medzinárodná hokejová federácia. Hokej sa hrá na tri tretiny po 20 minút čistého času s 15 minútovými prestávkami. V prípade rovnakého skóre sa môže pridať predĺženie. Ak je skóre rovnaké aj po predĺžení, môže sa o víťazovi rozhodnúť v samostatných nájazdoch.


Muconasal® plus

Nosový sprej na nádchu a upchatý nos. Vďaka svojmu unikátnemu zloženiu nielen rýchlo uvoľní nos, ale éterické oleje z mäty, eukalyptu a gáfor navyše osviežia, zvlhčujú a ošetrujú nosovú sliznicu. Pre dospelých a deti už od 6 rokov.

Je určený na liečbu:

  • nádchy z prechladnutia
  • upchatého nosa
  • alergickej nádchy
  • pomocnú liečbu pri zápaloch prínosových dutín a stredného ucha

Rýchlo uvoľní nos, zníži sekréciu a zaistí opäť voľné dýchanie nosom a tým zníži riziká komplikácií bežnej nádchy, ako je napr. zápal prínosových dutín, zápal stredného ucha, či zostup infekcie na dolné dýchacie cesty. Jeho dlhotrvajúci účinok umožní aplikáciu menšieho počtu denných dávok. Vďaka éterickým olejom a ďalším pomocným látkam poskytuje osviežujúci pocit pri dýchaní, zvlhčuje a chráni nosovú sliznicu. Dávkuje sa pohodlne, neštípe, nezateká do hrdla a nevyteká z nosa. Jedno balenie vystačí až na 120 dávok. Doba použiteľnosti je 36 mesiacov (bez ohľadu na dátum prvej aplikácie spreja).

*Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa, prípadne sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Muconasal Plus je liek na vstrekovanie do nosa. Obsahuje liečivo tramazolín hydrochloridum.

Viac informácií

Štatút súťaže

Mobilné aplikácie Rádia Expres