Práve hráme

28/11/2016

D. Budzak – Údolie – Vyhraj knihu!


Strhujúci triler tejto zimy!

Kriminálny triler, ktorý by ste hľadali skôr v uliciach New Yorku, sa možno odohráva aj za oknami vášho domu v malej obci. Len na prvý pohľad si to možno nevšimnete…
Napínavý príbeh, plný nečakaných zvratov z polozabudnutej obce – najstaršieho pútnického miesta razom urobí stred udalostí.
Náboženstvo, matematika a fyzika spolu s priateľstvom a láskou preverujú a snažia sa pochopiť – Ako môže mávnutie krídiel jedného motýľa vyvolať búrku na celej lúke.

Súťažili sme o sedem kníh Údolie z krimi edície Sine metu. Zo všetkých správnych odpovedí bolo vyžrebovaných 7 výhercov, ktorým posielame knihu podpísanú autorom – Miroslava Jánošíková, Róbert Balík, Jana Labudová, Jaroslav Peržeľ, Mirka Žúborová, Štefan Žubretovský a Denisa Vargaeštoková. Gratulujeme!


O knihe:

Smrť bezdomovca Luďa rozvíri hladinu v pútnickej obci. K novinárovi Nikovi prichádza na návštevu jeho dávny priateľ – vyšetrovateľ rakúskej polície, aby si v obci, ktorá nemá policajnú stanicu, oddýchol od svojej vyčerpávajúcej práce. Nechtiac sa však opäť zapojí do vyšetrovania zdanlivo náhodnej smrti a popri tom sa rozvíri séria ďalších násilností a vrážd v obci aj v priľahlom hlavnom meste.

Sled udalostí prinúti priateľov hľadať nové riešenia a neštandardné spojenia s ľuďmi, ktorí pôsobia ako čudáci, ale ich práca ovplyvňuje, napriek tomu, že sú zastrčení v odľahlej obci, dianie až na svetových finančných burzách. Tak vznikne postupne „spoločenstvo štyroch“, ktoré sa snaží rozlúsknuť záhady série vrážd a násilností a hľadá medzi nimi súvislosti. Novinár, policajný vyšetrovateľ na dovolenke, psychológ a čudácky burzový maklér hľadajú príčiny, analyzujú dobro a zlo a jeho interpretácie vo fyzike aj v náboženstve, aby pochopili pohnútky a súvislosti.

Obec postupne vydáva svoje tajomstvá. Preveruje sa puto priateľstva a zásahy zrady. „Život je najväčší spisovateľ,“ povie jeden z hlavných hrdinov po ďalšom z náhlych zvratov, ktoré sa im postavili do cesty a prekvapili ich. A taký je aj príbeh „Spoločenstva štyroch“ – plný neuveriteľných zvratov, ktoré nám však život denne vpíše do cesty osudu.

kniha-udolie-3d

Kúpiť knihu Údolie
Mobilné aplikácie Rádia Expres