Práve hráme

IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia – V kinách od 10.11.2016 – trailer

07/11/2016

IMT Smile s Lúčnicou prichádzajú na filmové plátna!


Kapela IMT Smile a Umelecký súbor Lúčnica prichádzajú do kín s filmom o ich unikátnom spoločnom hudobno-tanečnom projekte Made in Slovakia, ktorý na sklonku roka 2014 a potom aj na prelome rokov 2015 a 2016 pobláznil celé Slovensko.

Veľkolepý projekt Made in Slovakia, s ktorým prešovská kapela a legendárny súbor vypredávali najväčšie koncertné haly sa po takmer roku od jeho posledného uvedenia dočkal návratu. Tentokrát v podobe koncertného filmu s názvom IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia, v ktorom nebudú okrem tých najlepších vystúpení na pódiu chýbať ani zákulisné zábery. Diváci tak majú možnosť nahliadnuť “do kuchyne” príprav tak obrovského projektu, na ktorom sa podieľalo vyše 80 účinkujúcich a ďalšia zhruba stovka spolupracovníkov.

Ako vznikol prvotný nápad, s akými problémami organizátori v priebehu príprav bojovali, kuriózne i zábavné situácie, aj to, prečo bol jeden z koncertov tesne pred začiatkom ohrozený, to všetko sa diváci dozvedia z autentických záberov a výpovedí hudobníka Ivana Táslera, režiséra predstavení Jána Ďurovčíka, legendárneho choreografa Lúčnice prof. Štefana Nosáľa a ďalších tvorcov.

Režisérom takmer dvojhodinového filmu je Paľo Janík, ktorý mal na starosti aj kamery a vďaka ktorému, a tiež spoločnosti Filmpark, bude tento silný projekt spájajúci dve unikátne telesá, akými IMT Smile i Lúčnica bezpochyby sú, prostredníctvom plátna znovu oživený. Diváci si tak budú môcť vychutnať autentickú atmosféru vypredaných koncertov, neutíchajúci potlesk tisícov fanúšikov, tanečnice a tanečníkov z Lúčnice v najkrajších choreografiách prof. Štefana Nosáľa, najväčšie hity IMT Smile a ešte omnoho viac.

Záznam z megaúspešného hudobno-tanečného predstavenia, ktoré si naživo vychutnalo vyše 110-tisíc divákov, bude odpremiérovaný už 10. novembra v Bratislave a následne bude vďaka distribučnej spoločnosti Continental uvedený v multiplexoch a kinách po celom Slovensku. Veľkolepý počin Made in Slovakia tak môžete opäť „prežiť“ – tentoraz na plátnach kín.


O filme

Originálny názov: IMT Smile a Lúčnica: Made in Slovakia
Premiéra: 10. november 2016
Žáner: hudobný/tanečný/dokumentárny
Dĺžka: 110 min.
Odporúčaná prístupnosť: tento film je prístupný pre všetky vekové kategórie
Réžia: Paľo Janík
Scenár: Ivan Tásler, Paľo Janík, Miro Tásler, Július Jackuliak, Marián Turner
Kamera: Paľo Janík
Účinkujúci: IMT Smile, Umelecký súbor Lúčnica, Ján Ďurovčík a ďalší

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres