Práve hráme

02/11/2016

Slovenka pracuje ako marketingová manažérka v Dubaji


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Jana Urbanovská, cestovateľka a marketingová manažérka

Jana Urbanovská pochádza z Martina a je to veľká cestovateľka. V Banskej Bystrici študovala cestovný ruch a každé leto bola niekde inde – v Amerike, Kanade, v Južnej Afrike, po škole odišla do Austrálie a neskôr na Nový Zéland, bola v Ázii, aj na Cypre, kde organizovala summity a konferencie. Potom dala výpoveď, zbalila batoh a odletela do Južnej Ameriky, odtiaľ sa dostala na Galapágy, kde sa konečne venovala dobrovoľníctvu – zachraňovala korytnačky.

Potom dostala ponuku z Dubaja. Kde žije a pracuje posledné 3 roky ako marketingová manažérka pre distribučnú firmu na audio video systémy a komunikačné zariadenia. To znamená, že majú exkluzívnu distribúciu značiek napríklad na mikrofóny na koncerty, majú obchod a potom prenájom hudobnín na koncerty, tiež vyrábajú káble. Napríklad, tie mikrofóny, ktoré predávajú, zabezpečujú a poskytujú, tak patria k najlepším a používajú ich asi všetci aj Jennifer Lopez, Ozzy Osbourne či kapela Maroon 5. Ale v štúdiách ich na nahrávanie používajú aj Justin Bieber či Bruno Mars.

Slovenka Jana Urbanovská je inak taká tuláčka, v Dubaji zostala zatiaľ najdlhšie: „Nikdy nevieš, kde budeš zajtra. Ak sa zajtra zamilujem, tak sa môžem s milovaným človekom odsťahovať aj na Antarktídu. Prečo by sme mali žiť podľa určitého plánu? Prečo by sme mali žiť podľa pravidiel? Pravidlá sú super v práci aj v spoločnosti. Ale vo svojom vlastnom živote si treba vytvoriť vlastný svet a žiť ten život tak, ako my chceme, a nie, ako chce niekto iný.“

Foto: Archív Jana Urbanovská

#olidzupi

Nadácia Rádia Expres