Práve hráme

26/10/2016

Slovenský hviezdny fotograf v Londýne založil na Instagrame úspešný profil o Slovensku


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Gabriel Lovas, profesionálny fotograf

Gabriel Lovas pochádza z dedinky Kluknava, v centre Spiša. Je mimochodom absolventom strednej a vysokej baníckej školy, ale pracuje ako celebritný fotograf v Londýne. Keď som pripravovala rozhovor s Gabrielom, zistila som, že som ho prvýkrát kontaktovala už pred dvomi rokmi. V začiatkoch rubriky Slováci v zahraničí na Exprese. Lebo už vtedy sa mi páčili jeho fotky. Keď som sa nedávno vybrala do Londýna, napísala som mu opäť a navrhla stretnutie. On súhlasil, a tak sme sa stretli…A bolo to nielenže super, ale aj obohacujúce. Lebo Gabriel Lovas je úžasný človek. A všetci vieme, že osobné stretnutia sú najviac!

Gabriel žije mimo Slovenska už 16 rokov, začínal v Saint-Tropez a od roku 2005 pôsobí v Londýne. Už z Francúzska mal kopec kontaktov, hlavne s ľuďmi z módy, ako Jean Paul Gaultier, Dolce Gabana, ale aj z hudobného biznisu – napríklad Bono a U2, Kylie Minogue a dlhé roky fotí Lennyho Kravitza. Táto jeho kariéra je už možno niektorým aj známa, ale ja som sa dozvedela ďalšie novinky z jeho života. Gabriel založil na Instagrame a FB stránku This Is Slovakia – Instagram a má vyše 20-tisíc sledovateľov.


Foto: Archív Gabriel Lovas

Gabriel Lovas a jeho fotky: facebook.com/gabriellovasphotography
This is Slovakia: www.instagram.com/thisisslovakia/

#olidzupi

aplikacie Rádia Expres