Práve hráme

12/10/2016

Slovák Erik Lorincz je desiatym hlavným barmanom v najstaršom bare v Londýne


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na slovacivzahranici@expres.sk.

Erik Lorincz, hlavný barman v American Bar, Hotel Savoy

Erik Lorincz pochádza z dedinky Branč pri Nitre. Na strednej škole študoval odbor kuchár – čašník. Práve tam namiešal prvý koktejl, a tak ho to chytilo, že si našiel barmanskú školu v Prahe a odišiel tam študovať. Neskôr začal pracovať v Bratislave, kde otvorili v tom čase prvý koktejlový bar.

Do Londýna prišiel pred vyše 12 rokmi, pretože sa chcel naučiť po anglicky. Zo začiatku zbieral poháre, čistil popolníky a zametal podlahu. Po roku a pol začal pracovať za barom a teraz je šťastný, lebo svoju prácu miluje a tvrdí, že nič lepšie si ani nemohol vybrať. Pred šiestimi rokmi dostal ponuku z Hotela Savoy, ktorá sa neodmieta. American Bar má za svoju vyše 120-ročnú históriu iba 10 hlavných barmanov, a posledných 6 rokov je ním práve Erik.

Keďže sme sa s Erikom stretli priamo v Londýne, namiešal drink aj mne. Pozrite si video :) A mimochodom, nejde o to, aby ste sa opili, ale aby ste si drink vychutnali.

Slováci v zahraničí: Erik Lorincz namiešal v Londýne drink pre Oli Džupinkovú a Rádio Expres

Foto: Archív Erik Lorincz a Oli Džupinková

#olidzupi

Odporúčame

Mobilné aplikácie Rádia Expres