Práve hráme

10/10/2016

Detský čin roka 2016


Projekt Detský čin roka už 16 rokov motivuje deti, aby robili dobré skutky. Prečítajte si 35 príbehov o statočných činoch malých veľkých hrdinov, nechajte sa inšpirovať, zdieľajte, lajkujte alebo podporte deti svojim hlasom na detskycin.ludialudom.sk

O projekte

Projekt funguje jednoducho. Začiatkom roka sú deti vyzývané, aby robili dobro a napísali o tom. Každý rok to znamená okolo päť až osem tisíc skutkov, o ktorých píšu deti, ale i učitelia, rodičia a iní dospelí.

35 nominovaných príbehov v 7 kategóriách je potom publikovaných v pedagogickom materiáli, ktorý je v septembri zaslaný do asi 2200 škôl na Slovensku.

Detská porota

Učitelia s tlačeným pedagogickým materiálom pracujú na hodinách etickej výchovy, slovenského jazyka či v školskom klube. Čítajú si príbehy spolu s deťmi a najmä sa rozprávajú o tom, čo príbehy prinášajú.

Deti dávajú hlasy skutkom, ktoré považujú za najcennejšie a rozhodnú o tom, ktoré skutky budú vyhlásené za Detské činy roka. Do detskej poroty sa každý rok zapojí okolo 100 000 slovenských detí.

On-line anketa pre dospelých

Detské skutky sú veľmi silné a inšpiratívne. Partnerom projektu sa stal darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk, vďaka ktorému sa dá prezentovať skutky on-line v ankete pre verejnosť.

Viac Info
Mobilné aplikácie Rádia Expres