Práve hráme

28/09/2016

Hraničný most v Medveďove otvoria vo štvrtok v predstihu


Most v Medveďove otvoria pre nákladnú a osobnú dopravu už tento štvrtok (29. septembra) o 10. hodine. V rámci skúšobnej prevádzky prešli po opravenom moste osobné autá Slovenskej správy ciest, ktorými sa otestovalo, či je všetko v poriadku. Termín opravy sa skrátil o 16 dní, pôvodne mala uzávierka mosta trvať do 14. októbra.

K predčasnému dokončeniu opráv prispeli aj dobré poveternostné podmienky, o opravy sa zaujímal aj samotný minister dopravy Árpád Érsek, ktorý si predčasný termín otvorenia pochvaľuje. „Tento most je dôležitý pre rozvoj hospodárskych kontaktov medzi Slovenskom a Maďarskom. Predčasným otvorením mosta sa znížia ekonomické náklady spojené s potrebou využívať obchádzkové trasy a vodiči sa nebudú musieť vyrovnávať s časovými stratami spojenými s využívaním iných ciest,“ povedal.

Celkové náklady predstavujú 145 184 eur, za ktoré bola opravená vozovka v celej šírke v mieste, kde došlo k jej rozpadu, obnovený bol aj chodník. Uzávierka mosta pre opravu platila zhruba mesiac, motoristi mohli využívať náhradné trasy, o ktorých sme informovali v článku.

Zdroj: TASR
Zdroj foto: velkapaka.sk

Mobilné aplikácie Rádia Expres