Práve hráme

09/09/2016

Uzavretý obchvat aj mosty, toto nás čaká počas summitu v Bratislave


V piatok 16. septembra sa v Bratislave uskutoční summit premiérov vlád a prezidentov členských krajín EÚ v Bratislave a bezpečnostné opatrenia budú na najvyššej možnej úrovni.

S opatreniami idú ruka v ruke aj obmedzenia, na ktoré sa musia obyvatelia a návštevníci Bratislavy pripraviť. Ide o obmedzenia nevyhnutné na presun delegácií,  po prečítaní článku si svoj pohyb po meste zrejme dva krát premyslíte.

Obmedzenia sa začnú v piatok v ranných hodinách počas presunu delegácií z bratislavského Letiska M. R. Štefánika na Bratislavský hrad. Počas prejazdu delegácií bude uzavretý obchvat  v smere od Zlatých pieskov po Most SNP, taktiež výjazdy na diaľnicu z Galvaniho, Gagarinovej a Bajkalskej ulice, ďalej Einsteinovej uzavretím Mosta SNP v smere z Petržalky, Staromestskej ulice v smere do mesta, Hodžovho námestia a Ulice Palisády v oboch smeroch až po Bratislavský hrad.

V tomto čase nebude možný ani príchod a odchod z bratislavského letiska, nakoľko bude uzavretá aj Ivanská cesta v oboch smeroch od obchodného centra Avion. Obchvatom neprejdete od 8.00 do 10.00 hodiny, premávka z diaľnice D1 bude od Zlatých pieskov pre osobnú dopravu presmerovaná cez mesto, nákladná doprava bude odstavená na diaľnici v pravom jazdnom pruhu, respektíve púšťaná cez mesto podľa aktuálnej dopravnej situácie. Odporúčame využiť starú cestu cez Senec.

127098-pristavny-most-nestandard2
zdroj foto: pravda.sk

Pri presune delegácií v čase od 13.00 do 14.00 h bude úplné uzavretá Ulica Palisády od Bratislavského hradu, Hodžovo námestie, Staromestská ulica od zjazdu z Mosta SNP na Rázusovo nábrežie, cez Vajanského nábrežie až po Šafárikovho námestie. Odklon dopravy bude v križovatke Dostojevského rad – Landererova a z opačnej strany už na Nábreží Generála L. Svobodu do Mlynskej doliny pod mostom Lafranconi. Následne bude približne na 15 minút úplne uzavretá doprava cez všetky bratislavské mosty, aj pre peších.

Od 15.30 do 16.30 bude obojsmerne uzavretá cesta v úseku od vodného diela (Danubiana) cez Čunovo, ďalej Panónska cesta v smere od Umelého kopca na Most SNP, obojsmerne Staromestská ulica, Hodžovo námestie a Ulica Palisády po Bratislavský hrad.

kfxvorvfrrkzk74iz8tekg-1280-dopravn-z-pchy-v-bratislave
zdroj foto: aktuality.sk

Po 18.00 h bude priebežne obmedzená premávka na Ulici Palisády, Hodžovom námestí, Einsteinovej ulici a priebežne uzatváraný diaľničný obchvat diaľnice D1 v smere od Mosta SNP po bratislavské letisko, a uzavreté výjazdy na diaľnicu z Einsteinovej, Dolnozemskej, Bajkalskej a Gagarinovej ulice.

Pracovné stretnutia lídrov EÚ budú prebiehať na Bratislavskom hrade a tlačové konferencie v priestoroch výstaviska Incheba, v jej okolí bude rozšírená bezpečnostná zóna.s bezpečnostnou technikou a potrebným počtom policajtov a vojakov. Podľa ministerstva pôjde o najväčšie bezpečnostné opatrenia od stretnutia Bush – Putin.

Zdroj: tasr.sk
Zdroj foto: wikipedia

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres