Práve hráme

08/09/2016

IMT Smile – 4 nové pesničky, 4 klipy. V jednej exkluzívnej premiére!


Rádio Expres ti v exkluzívnej premiére prináša štyri nové pesničky a štyri klipy IMT Smile v jednom. Pozri si unikátny videoklip Príbeh príbehov.

I.M.T. Smile – Pribeh pribehov

Kapela IMT Smile tento rok oslavuje svoje 20. narodeniny a oslava to bude veľkolepá. Okrem jedinečných decembrových koncertov hiSTORY v Bratislave a Košiciach skupina čoskoro vydá aj rovnomenný výberový album, ktorého súčasťou budú aj štyri nové piesne. Ku všetkým novým skladbám natočili aj videoklipy, ktoré spoločne tvoria jeden krátky film Príbeh príbehov.

Príbeh príbehov ma skutočne veľmi zaujímavý príbeh. Pozostáva zo štyroch piesní: Anna, Vždy, keď mi chýbaš, Príbeh príbehovŽena. Hudbu ku všetkým skladbám zložil Ivan Tásler a o texty sa postaral Vlado Krausz. Jednotlivé piesne sa nahrávali v ďalekej Kalifornii, v štúdiu 4th Street Recording na Santa Monice. Následná mixáž a finálny mastering sa uskutočnili v Čechách v štúdiu SONO.

IMT Smile-Pribeh pribehov (ecover)
Foto: Ken Weingart
IMG_1687
Foto: Ken Weingart
_MG_6367
Foto: Ken Weingart

Režisérom krátkeho filmu Príbeh príbehov pozostávajúceho zo štyroch videoklipov je mladý, talentovaný filmár a hudobník Laco Rychtarik.

„Som veľmi rád, že som mohol režírovať projekt práve pre takú kapelu akou je IMT Smile. Bola to pre mňa obrovská skúsenosť a chcel by som poďakovať všetkým, ktorí priložili ruku k tomuto výnimočnému dielu,“ prezradil režisér Laco Rychtarik a zároveň dodal: „Ivan je človek, ktorý srší nápadmi a má jasnú predstavu o výslednom produkte. Je to výhoda, pretože potom sa jednoduchšie zhotovuje scenár a točia jednotlivé obrazy.“

Všetky videoklipy Príbehu príbehov sa nakrúcali na Záhorí. V krásnom prostredí neďaleko obce Radošovce a na chate s poetickým názvom Na samote na kopci u lesa. Hlavné úlohy stvárnili herec Alexander Bárta a herečka Patrícia Popierová.

_MG_0066
Foto: Martin Trenkler
_MG_0462
Foto: Martin Trenkler

V záverečnej piesni Žena vo videoklipe Príbeh príbehov okrem celej kapely IMT Smile účinkuje aj kopec známych ľudí, priateľov kapely, ktorých si pozvali na natáčanie a ktorým zahrali aj nečakaný súkromný koncert. Ten sa neskôr zmenil na priateľskú jam session a tak sa za mikrofónom okrem Ivana Táslera vystriedali aj Adam Ďurica, Yxo, Lina Mayer, Martin Harich alebo naša Mona Zázrivcová.

EP Príbeh príbehov bude súčasťou výberového albumu s názvom hiSTORY, ktorý vyjde tento rok na prelome septembra a októbra.

Mobilné aplikácie Rádia Expres