Práve hráme

02/09/2016

Peter Bič Project ohlásil veľkú zmenu v kapele!


Košická kapela Peter Bič Project po šiestich rokoch oznamuje veľké personálne zmeny! Nový vietor do plachiet populárnej hudobnej skupine prináša zaujímavá speváčka, ale i klavirista, ktorý sa radí medzi slovenskú špičku!

Pôvodná zostava zavŕšila spoločné pôsobenie v hudobnom svete posledným augustovým dňom. Tvárou kapely sa stáva krásna Victoria, ktorá nahradila speváčku Dášku Kostovčík. Novým klaviristom sa stáva vychytený hudobník Zoli Tóth.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Košíc Victoria, vlastným menom Viktória Vargová, nie je speváčkou, ktorá disponuje študovaným hlasom, či naučenými speváckymi technikami. Drobnej kráske s ohnivými vlasmi to jednoducho odmalička spieva. „Victoria má hlas, aký som u nás ešte nepočul. Bola pre nás jasnou voľbou, “ vysvetľuje Peter Bič rozhodnutie kapely prijať Victoriu za speváčku. Kombinácia unikátneho hlasu, zaujímavého vzhľadu a podpory Petra Biča predurčuje červenovláske úspešný štart do vôd slovenského hudobného sveta.

Peter Bič Project – Just a Story (naživo na Exprese)

Okrem speváčky sa predstaví aj skúsenosťami ostrieľaný klavirista Zoli Tóth. Zaujímavosťou je, že aj Zoli pôvodom pochádza z východu. Usadil sa však v Seredi, kde spolu s Jimim Cimbalom vlastnia nahrávacie štúdio a vydavateľstvo. Tóth má vo svojich 34 rokoch za sebou úspešnú kariéru, sprevádzal Máriu Čírovú, Zuzanu Smatanovú, či Samuela Tomečka, býva neodmysliteľnou súčasťou televíznych projektov Československá Superstar, Hlas Československa, či Milujem Slovensko. To, že je tento mladý muzikant spolumajiteľom vychyteného nahrávacieho štúdia, je pre kapelu obrovským benefitom.


Zoskupenie Peter Bič Project vzniklo v roku 2010. Založil ju líder a gitarista kapely Peter Bič, ktorý svoje sily spojil so speváčkou Dáškou Kostovčík, spevákom Ivom Bičom, klávesákom Matúšom Pavlíkom, bubeníkom Jozefom Zimom a Vladom Čekanom, ktorý hrá na basgitaru. Kapela má na svojom konte dva úspešné albumy. Debutové Say it Loud vydali v roku 2012. Album obsahoval úspešný hit Hey Now, ktorý v roku 2013 získal cenu SOZA pre najhranejšiu skladbu . Úspešná pieseň bodovala aj za hranicami Slovenska. Druhý album Just a Story uzrel svetlo sveta v roku 2015, na sklonku roka s ním skupina absolvovala celoslovenské turné s názvom Just a Tour. Peter Bič Project v priebehu svojej hudobnej kariéry zaznamenali aj ďalšie úspechy. Spolupracovali s poprednými slovenskými umelcami. Mali tú česť byť predskokanom švédskej kapely Roxette a podarilo sa im zvíťaziť v ankete Slávik 2012, v kategórii skokan roka. Na sklonku leta 2016 sa v kapele udiali personálne zmeny. Speváčku nahradila Victoria, klávesáka Zoli Tóth.

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres