Práve hráme

19/09/2016

Roma Spirit 2016


Pomáhate zlepšiť situáciu Rómov na Slovensku alebo viete o niekom, kto tak robí? Vo vašom okolí je určite niekto, kto si ocenenie ROMA SPIRIT 2016 zaslúži. Neváhajte a nominujte ho!

Nomináciu na ocenenie Roma Spirit môže zaslať fyzická alebo právnická osoba vyplnením online prihlášky na www.romaspirit.sk, e-mailom na adresu slovensko@romaspirit.sk alebo poštou na adresu: Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), ROMA SPIRIT, Šafárikovo námestie 2, 811 02 Bratislava. Nominácie je možné posielať do 13. 10. 2016.

Ocenenie Roma Spirit sa udeľuje za realizáciu aktivít a projektov zameraných na podporu a rozvoj rómskej menšiny, za šírenie pozitívneho odkazu vzájomnej tolerancie a porozumenia v siedmych kategóriách:

1. Mimovládna organizácia
2. Spoločnosť – firma/zamestnávateľ
3. Obec/mesto
4. Osobnosť
5. Médiá
6. Čin roka – toto ocenenie získava čin, ktorý prispel k záchrane života alebo zlepšil kvalitu života jednotlivca alebo komunity.
7. Kultúra

Záštitu nad podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. 8. ročník Roma Spirit 2016 vyvrcholí vyhlásením laureátov ocenenia na galavečeri 27. novembra 2016. Záznam z podujatia odvysiela Dvojka RTVS.


Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC) je mimovládna organizácia, ktorej poslaním je budovať porozumenie, podporovať medzinárodnú kultúrnu výmenu, prehlbovať vzdelávanie a vytvárať priestor na ďalšie pokračovanie vzájomnej komunikácie. Vo svojej vzdelávacej činnosti sa ACEC zameriava na prípravu a uplatňovanie vzdelávacích a osvetových programov pre sociálne slabé skupiny, prevažne programy zamerané na rómsku menšinu na Slovensku.

thumbnail_Roma Spirit plagát

Mobilné aplikácie Rádia Expres