Práve hráme

23/08/2016

Policajti si posvietia na dodržiavanie rýchlosti


Na celom Slovensku budú až do nedele 28. augusta v rámci medzinárodnej dopravnej akcie policajti vo zvýšenej miere kontrolovať vodičov, pričom sa zamerajú najmä na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti. Kontrolovať budú ale aj ďalšie porušenia pravidiel cestnej premávky.

Práve prekračovanie rýchlosti je druhou najčastejšou príčinou dopravných nehôd,  za sedem mesiacov tohto roka došlo v dôsledku rýchlosti k vyše tisíc nehodám, o život pri nich prišlo 33 osôb.

Polícia pripomína, že vodič smie v obci jazdiť rýchlosťou najviac 50 km/h a ak ide po diaľnici v obci alebo po rýchlostnej ceste v obci, najviac 90 km/h.
Vodič autobusu a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3500 kg smie jazdiť rýchlosťou najviac 90 km/h. Na diaľnici a na rýchlostnej ceste vodič autobusu smie jazdiť rýchlosťou najviac 100 km/h a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3500 kg rýchlosťou najviac 130 km/h.

Každý vodič by mal v prvom rade prispôsobiť rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu. Musí brať ohľad aj na poveternostné podmienky, stav a povahu vozovky, ako aj iné okolnosti, ktoré možno predvídať.

O všetkom ostatnom vás budeme informovať v dopravnom servise každú polhodinku. :)

Zdroj: tasr.sk

aplikacie Rádia Expres