Práve hráme

17/08/2016

Situácia na Kremnických Baniach sa zlepší


Dnes osadili na uzávere Kremnických Baní posledné značky podľa požiadaviek Policajného zboru. Stav vozovky je v katastrofálnom stave od konca júla, kedy prívalový dážď spôsobil podmytie cesty a obrovské komplikácie.

Týkať sa to bude ľudí, ktorí v dotknutej lokalite bývajú, majú sídlo firmy či návštevníkov. Dopravné značenie bolo v uplynulých dňoch doplnené aj pri odbočke na Kremnicu z R1. „Osadená tam bola dopravná značka, ktorá upozorňuje vodičov, že Kremnické Bane sú uzavreté. Je viacjazyčná s označením, že sa tam vykonáva práca na ceste,“ dodal Július Remenár, riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Žiari nad Hronom.

resized_0a000002-c800-02fa
Takto vyzerá podmytá vozovka zdroj foto

Horský priechod Kremnické Bane je aktuálne až do odvolania úplne uzavretý. Obchádzka je možná cez mesto Kremnica a obec Krahule, ale len pre vozidlá do 3,5 tony a do výšky 3,4 metra, pričom premávka je riadená svetelným signalizačným zariadením. To sa však nepáči vodičom, pretože sa na danom mieste zdržia približne 15 minút.

Osadenie semafora si však vyžadovala situácia, parametre cesty nespĺňajú možnosti obojsmernej premávky. „Sú tam prudké stúpania, veľké oblúky, do ktorých nie je vidieť. Pre bezpečnosť vodičov a spolujazdcov, ale aj ochranu majetku, sme sa rozhodli v spolupráci s okresným úradom pre reguláciu premávky pomocou semaforov,“ priblížil Remenár.

1850797_1200x
Polícia odkláňa dopravu zdroj foto

Dopravná polícia v Žiari nad Hronom žiada všetkých vodičov, aby sa pokiaľ je to možné, uvedenému úseku vyhli a použili náhradnú trasu cez Handlovú alebo horský priechod Šturec pri Banskej Bystrici.

Takto to vyzeralo na zaplavenej ceste:

Kremnické Bane zasiahli silné dažde

Zdroj: tasr.sk
Titulná foto: nasziar.sme.sk

aplikacie Rádia Expres