Práve hráme

10/08/2016

Slovenka si zamilovala Toskánsko. Vďaka nej spoznáte tie najkrajšie miesta


Uspeli vo svete, doma ich nepoznáme! Každú stredu v premiére (repríza v sobotu) Oli Džupinková predstavuje Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Ďalšie tipy môžete posielať na dzupinkova@expres.sk.

Zdenka Jakešová, majiteľka cestovateľského projektu Sí, Italy

Zdenka Jakešová pochádza z Komárna. Pred piatimi rokmi sa rozhodla opustiť svoju komfortnú zónu a s priateľom začali cestovať. Boli v Ázii, Londýne aj na Miami v USA. Americký sen sa však nekonal, pretože Zdenka objavila Toskánsko. Presťahovala sa tam a má svoj jedinečný a krásny projekt Sí, Toskánsko.

Zdenka sa venuje zážitkovému cestovaniu, sprostredkuváva ubytovanie a nezabudnuteľné zážitky všetkým, ktorí chcú spoznať Toskánsko. Svojich klientov berie na miesta, kde sa bežný turista len tak nedostane. A naša Miška Mäsiarová, ktorá sa so Zdenkou v Toskánsku stretla, by Vám o tom vedela rozprávať. Ódy na croissanty, pistáciové kapučíííno, tagliatelle, paradajky či prosciutto a k tomu vždy karafu vína doplnila pokojom, tichom, radosťou a týmito krásnymi slovami: „Ďakujem Bohu že mi dožičil vidieť tú nádheru, zažiť ju a cítiť vône plné pôžitku a božského pokoja…“

Foto: Michaela Mäsiarová a archív Zdenka Jakešová
www.facebook.com/sitoskansko
www.siitaly.eu

#olidzupi

aplikacie Rádia Expres