Práve hráme

CELESTE BUCKINGHAM – I’m Not Sorry (International Women’s Day)

04/03/2014

Celeste Buckingham žne ďalšie úspechy


Nový singel a nominácia na prestížne ocenenie

Porotkyňa X Factoru, speváčka Celeste Buckingham, má nový dôvod na radosť. Na prestížne hudobné ocenenie The Freshest – Best New Artist ju v týchto dňoch nominovalo americké Radio Disney v rámci svojho každoročného udeľovania cien Radio Disney Music Awards. Zatiaľ čo v Spojených štátoch Celeste boduje so svojím najväčším hitom Run Run Run z debutového albumu, v Európe dnes predstavuje v exkluzívnej premiére nový singel s videoklipom I´m Not Sorry zo svojho druhého albumu.

Len pred pár dňami, bezprostredne pred opätovným odletom z Nashville do Európy sa speváčka dopočula výbornú správu – americké Radio Disney ju nominovalo ako laureátku na ocenenie The Freshest – Best New Artist, teda Objav roka v rámci hudobných ocenení Radio Disney Music Awards 2014. Hlasovať je možné online.

Popri svojich aktuálnych povinnostiach porotkyne súťaže X Factor si stihla Celeste Buckingham odskočiť na nakrúcanie videoklipu k novému singlu I´m Not Sorry. „Táto skladba je venovaná ženám a dievčatám, ich postaveniu vo svete, znepokojením nad tým, že mnoho z nich je stále diskriminovaných, nemajú rovnaké právo na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, pracovné podmienky, finančnú nezávislosť, rozvoj ich talentu a potenciálu,“ vysvetľuje Celeste.

„Videoklip nemá konkrétny príbeh, pesnička je však o tom, že ženy by sa nemali ospravedlňovať za to, čím sú a v niektorých krajinách sa skrátka musia,“ opisuje Celeste ústrednú ideu skladby – globálne zrovnoprávnenie žien. Ako dodáva, námet klipu skrsol v jej hlave a reálne kontúry dotvorila s pomocou mamy Zarin Buckingham.

Klip nakräcal režisér Martin Hudák: „Môžem povedať, že je to jeden z mojich najťažších videoklipov doteraz. Asi pre jeho jedinečnosť. Veľmi si vážim, že mi Celeste dala znovu dôveru.“

Nadácia Rádia Expres