Práve hráme

I.M.T. Smile – Opri sa o mna

15/07/2016

Hit IMT Smile „Opri sa o mňa“ má konečne svoj oficiálny videoklip


Je priam až neuveriteľné, že jeden z najväčších hitov skupiny IMT Smile nemal nikdy svoj videoklip a dokonca, o piesni Opri sa o mňa sa pôvodne nerozmýšľalo ani ako o singli. Avšak, fanúšikovia rozhodli za kapelu a pieseň si natoľko obľúbili, že ju bratia Táslerovci na ich žiadosť zaradili do koncertného repertoáru, v ktorom je skladba dodnes. Kto zažil v živote aspoň jeden koncert IMT Smile vie, že pri tejto piesni nemusí Ivan Tásler ani otvoriť ústa, lebo celý text za neho zborovo a s radosťou odspieva jeho nadšené publikum.

„Človeku je vtedy dobre, keď sa má o koho oprieť,“ tak znie refrén dnes už legendárnej piesne Opri sa o mňa, ktorej slová rokmi zľudoveli a sú aktuálne nielen dnes, ale budú platiť aj o päťdesiat či sto rokov. Napísal ich Vlado Krausz a hudbu zložil Ivan Tásler. Pieseň vyšla na albume Nech sa páči.

„Opri sa o mňa sa za tie roky, aj keď sa s ňou pôvodne vôbec nepočítalo ako so singlom, stala neoddeliteľnou súčasťou našich koncertov. Zvykneme ňou začínať a je milé sledovať, ako ľudia už pri prvých tónoch vedia, o akú pieseň ide a automaticky spievajú. Slovné spojenie opri sa o mňa už natoľko zľudovelo a je tak signifikantné pre IMT Smile, že aj náš e-shop s merchandisom kapely sme podľa neho nazvali www.oprisaomna.com,“ prezradil Ivan Tásler.

IMT-Smile-1

Videoklip k piesni nakrútil dlhoročný priateľ skupiny, režisér Jaroslav „Jaris“ Vaľko, ktorý si v ňom aj priamo so svojou priateľkou Zuzkou zahral a opäť ukázal, v čom je jeho kameramanské oko i srdce najsilnejšie.

Album Nech sa páči, na ktorom sa pieseň nachádza, vyšiel pôvodne v roku 2000. Nahrala ho zostava: Ivan a Miro Tásler, Martin Valihora, Tomi Okres, Peter Bič, Jakub Kupčík, Igor Sabo, Michal Žáček, Marcel Buntaj a Martin Gašpar. Minulý rok vydavateľstvo Universal Music vydalo album v limitovanej edícii aj na vinyle ako 2LP.

IMT Smile-Nech sa paci (cover)

Piesne z albumu Nech sa páči zaznejú aj na dvoch veľkolepých koncertoch IMT Smile hiSTORY, na ktorých kapela oslávi svoje 20. výročie. Ktoré skladby to budú, sa dozviete už 14.12. v Bratislave na Zimnom štadióne O. Nepelu a 16.12. v Košiciach v Steel aréne. Vstupenky na jedinečné narodeninové koncerty IMT Smile hiSTORY sú v predaji v sieti Ticketportal.

IMT Smile-hiSTORY (plagat)

Mobilné aplikácie Rádia Expres