Práve hráme

Carmel Buckingham – Emergency (live)

23/03/2014

Carmel Buckingham odpálila sólovú dráhu na Exprese


Naživo zaspievala hit svojej staršej sestry. Rozoznali by ste ich?

Mladšia sestra Celeste Buckingham Carmel štartuje sólovú spevácku dráhu. Odpálila ju živým vystúpením v Rádiu Expres. Najskôr zaspievala pesničku Emergency, ktorú nahrala so svojou kapelou The House United. Pridala aj cover verziu súčasného hitu svojej sestry – pesničky I´m Not Sorry.

Carmel Buckingham – I’m not sorry (live)

Carmel prichádza vo svojich 15-tich rokoch s vlastným hudobným projektom – hudobnou skupinou menom The House United. Skupina, ktorú tvorí Carmel Buckingham (spev a keyboard), Brandon Adams (gitara), Joe Gregory (basa) a Austin Arnold (bicie), pôsobí v Nashville, kam sa Buckinghamovci presťahovali približne pred dvoma rokmi. Všetci členovia skupiny okrem Carmel, ktorá je druháčkou na strednej škole, študujú hudbu v Belmont University, kde študuje aj Celeste.

Ako to zvykne bývať, hoci sa sestry Celeste a Carmel výzorovo veľmi podobajú, ich hudba je výrazne odlišná. Mladšia sestra zo speváckeho klanu Buckinghamových sa od začiatku vyvíjala smerom k rockovejším žánrom. Jej skupina The House United sa dá žánrovo označiť ako punk pop alternative. Inšpiruje sa zoskupeniami ako All Time Low, The Main, Paramore, We Are In The Crowd, Blink 182, Rush či Switchfoot. Podobne ako v prípade Celeste, autorkou prevažnej väčšiny textov je frontmanka kapely, Carmel.

The House United – Emergency (Carmel Paradise)

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres