Práve hráme

ZUZANA SMATANOVÁ – Horou (Dokument z nahrávania)

15/06/2016

Zuzana Smatanová nakrútila dokument z nahrávania skladby Horou


Že skomponovať hit nie je zrovna „med lízať“ môžete vidieť v unikátnom dokumente Zuzany Smatanovej, v ktorom nás zaviedla do zákulisia vzniku svojej megaúspešnej skladby Horou.

Zuzka sa rozhodla proces tvorby zdokumentovať preto, že táto pieseň je medzníkom v jej tvorbe. Vznikala dlhých osem mesiacov, pričom talentovaná hudobníčka trávila v nahrávacom štúdiu takmer každý deň. O to väčším zadosťučinením je, že pieseň má obrovský úspech. Skladba, v ktorej Zuzana spieva v sprievode mužského zboru a orchestra, je už päť týždňov najhranejšou piesňou v rádiách!

„Dokument z veľkej časti zachytáva moju prácu, pretože nie som len speváčka, ktorá dostane hotovú pieseň, ktorú iba naspieva. Pesničky, hudbu aj texty si píšem sama už 17 rokov. Odjakživa som dbala na to, aby sa z dema, z prvotnej predstavy a nápadu, ktorý som mala, stalo niečo, za čím si budem vedieť stáť. Preto som vždy v štúdiu od prvého úderu na bicie až po finálnu verziu, ktorú potom ľudia poznajú z rádia. Tentokrát som si pieseň sama aj produkovala, čím som si otvorila nové dvierka sebarealizácie a tvorivosti.  Preto si myslím, že s vlastnou produkciou budem pokračovať aj pri iných piesňach. Veľmi ma to baví a samozrejme posúva ako umelkyňu a autorku,“ uzatvára Zuzana. Veru, šikovná je.  Pozrite si dokument o tom, ako vzniká fascinujúce dielo!

Mobilné aplikácie Rádia Expres