Práve hráme

11/06/2016

Zákaz. Štrajk. Zákaz.


Stojím na zastávke električky. Úplne sám, nikde nikto. Okolie futbalového štadióna v Bordeaux je v piatok večer takmer ľudoprázdne a bohužiaľ aj električkoprázdne. Po takmer polhodine to vzdávam a pešo kráčam na hotel. Až tam som sa dozvedel, že šoféri električiek štrajkujú. Ako inak, som vo Francúzsku a tu je štrajk takou samozrejmosťou ako na raňajky bageta. Čudujem sa, že počas futbalového šampionátu štrajky nezakázali, pretože po prvom dni sa mi tu zdá zakázané takmer všetko. Cvak! Stihol som si na mobil urobiť jednu fotku nádherného štadióna Nouveau Stade de Bordeaux.

image1

Okamžite sa odneviemkadiaľ zjavil pán s visačkou na krku a dôrazne ma upozornil, že fotografovať je zakázané. Som zvedavý, ako chcú kontrolovať štyridsaťtisíc ľudí a štyridsaťtisíc mobilov počas zápasu. Na ten mám mimochodom tiež vstup zakázaný. S mojím typom oficiálnej akreditácie ma jednoducho v deň súboja do areálu nepustia.

image2

Tak som si musel kúpiť lístok.

image3

Ani na tlačovú besedu nášho tímu s trénerom Kozákom a Marekom Hamšíkom nepustili novinárov, pokiaľ sa okrem akreditácie, ešte navyše neprihlásili na konkrétnu tlačovku. Bez špeciálnej kartičky je vstup zakázaný.

image4

Tréning Slovenska? Len 15 minút. Potom zákaz.

image5

Vlastné jedlo na futbale? Zákaz. Fľaša s vodou? Zákaz. Cigaretka? Zákaz. Väčšia taška? Zákaz. Som zvedavý, ako sú organizátori pripravení na zlé počasie. Počas zápasu Slovensko – Wales má liať. To by mali zakázať.

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres