Práve hráme

The Swedish Number | +46 771 793 336

26/04/2016

Zavolali sme na „Švédske číslo“!


Ak sa chcete niečo dozvedieť o Švédsku alebo si len tak pokecať, skúste to cez Švédske číslo. Ide o aktuálnu reklamnú kampaň Švédskej turistickej asociácie. Funguje to tak, že ktokoľvek a odkiaľkoľvek zavolá na číslo +46 771 793 336 a systém ho prepojí na náhodného Švéda, ktorý sa do projektu zaregistroval a je ochotný odpovedať na akékoľvek zvedavé otázky.

Trojica Majo, Miša, Ivana sa vo svojej sobotnej rannej šou Milujeme víkend rozhodla na to číslo zavolať.

Tu je skrátený voľný prepis rozhovoru (a nižšie nájdete audio záznam):

Majo, Miša a Ivana (ďalej len MMI): Haló, je tam niekto zo Švédska?
Sabah: Haló, tu je Sabah..
MMI: Dobré ráno, voláme zo Slovenska. Môžeš nám o sebe niečo povedať?
Sabah: Volám sa Sabah Ingvarsson. Pôvodne som z Pakistanu, ale žijem v Gävle, čo je asi hodinu a pol severne od Štokholmu. A je to prekrásne mesto na pobreží.
MMI: A čo robíš?
Sabah: Som organická pekárka, preto vstávam skoro ráno a pracujem s prírodnými ingredienciami – pre ľudí, ktorí majú alergiu na glutén alebo laktózu.
MMI: Prečo si sa prihlásila do projektu Švédske číslo?
Sabah: Pretože sa rada rozprávam s ľuďmi, novými ľuďmi a bola som veľmi zvedavá, ako to funguje. A Švédsko je prvá krajina,  ktorá má svoje vlastné telefónne číslo. Tak som si pomyslela, že to môže byť skvelý spôsob, ako sa spojiť s ľuďmi z celého sveta.

Sabah Ingvarsson
Sabah Ingvarsson

Sabah je skutočná umelkyňa, jej výtvory vám zoberú dych:
https://www.facebook.com/LittleArtCakery/
https://www.facebook.com/Sabah-Ingvarsson

Majo, Miša a Ivana: „Dávame palec hore Švédskej turistickej asociácii za skvelý nápad, za to, že sa nebála ísť do niečoho nového a netradičného, všetkým Švédom, ktorí do toho boli ochotní ísť bez akéhokoľvek honoráru a nakoniec najmä Sabah, ktorá nám venovala svoj čas!“ :)

Zdroj foto: Sabah Ingvarsson

Mobilné aplikácie Rádia Expres