Práve hráme

I.M.T. Smile – Ľudia nie sú zlí

18/04/2016

Kapela IMT Smile oslavuje 20. rokov svojej existencie!


Rok 2016 bude v znamení osláv a rôznych prekvapení skupiny IMT Smile. Prvým z nich je zverejnenie videoklipu k piesni Ľudia nie sú zlí z legendárneho albumu Valec, ktorý prednedávnom vyšiel v remastrovanej podobe s úplne novým zvukom, o ktorí sa postarali zvukoví majstri z Abbey Road Studios.

Kapela IMT Smile presne pred dvadsiatimi rokmi vydala svoj prvý singel Nepoznám, ktorý okamžite zaujal široké publikum a dovtedy neznámu kapelu z Prešova katapultoval do všetkých hitparád po celom Slovensku. Bratia Táslerovci následne po vydaní debutového albumu Klik-klak podpísali zmluvu s hudobným vydavateľstvom Universal Music, s ktorým úzko spolupracujú dodnes.

imt_02

Vydavateľstvo, ktoré stojí pri kapele od albumu Valec, sa práve pri príležitosti 20. výročia skupiny rozhodlo vydať ich prvé albumy na vinyle (Valec, Nech sa páči) a zároveň počas celého roka postupne zverejňovať videoklipy a lyric videá na piesne, ktoré doposiaľ žiadnu obrazovú podobu nemali. Prvým takým videoklipom je pieseň Ľudia nie sú zlí. Režisérom jednoduchého klipu je Jaroslav „Jaris“ Vaľko, ktorý celý klip zámerne natočil v uliciach Prešova, odkiaľ pochádza aj kapela IMT Smile.

Ivan Tásler - I.M.T. Smile

„Je radosť točiť videoklip na pieseň, ktorá je mojou obľúbenou už od strednej školy. Bola to super skúsenosť. Prejsť sa po rodnom meste s kamerou v ruke a nakrúcať priateľov i neznámych ľudí a zachytiť ich úplne prirodzených, ich čistú človečinu. To mám veľmi rád,“ teší sa zo svojej práce Jaris.

IMT Smile (by Martin Trenkler)

Autorom textu piesne Ľudia nie sú zlí je Daniel Hevier. Je to jediný text, ktorý pre kapelu napísal. Skladba je úvodnou piesňou na albume Valec, ktorý sa nahral v štúdiách Slovenského Rozhlasu v Bratislave za neuveriteľných 6 dní.

IMT Smile (by Katarina Oresanska)

„Bolo to úžasné obdobie. Celé to nahrávanie. Tá atmosféra. Pamätám si, že Ľudia nie sú zlí som zložil doma pri klavíri. Vydaním tejto skladby sa všetko okolo IMT Smile odštartovalo. Prišiel prvý väčší úspech, veľké koncerty, všetko sa to akoby zrazu nakoplo a my sme si začali budovať stabilné miesto na slovenskej hudobnej scéne,“ prezradil líder skupiny Ivan Tásler.

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres