Práve hráme

ElevenHill – Room Of Ghosts (official video)

01/04/2016

Svetoví Prešovčania ElevenHill. Nik neverí, že ide o skupinu zo Slovenska.  


Členovia tejto kapely nie sú na hudobnej scéne žiadnymi nováčikmi. V minulosti pôsobili v rôznych iných ale aj spoločných projektoch a majú za sebou bohaté hudobné skúsenosti. Stále ich však spájalo dlhoročné priateľstvo a vášeň k hudbe. V tejto formácii pod názvom ElevenHill začali znovu spolu hrávať v septembri 2014. Zaujímavý názov kapely má svoj význam. Jej členovia totiž fungujú nielen ako kolegovia z kapely, ale aj ako najlepší kamaráti z jednej ulice, na jednom kopci, kde sa dá dostať autobusovou linkou číslo 11.

„Skladby si tvoríme sami. Texty sú jednoduché a hlavne úprimné. Je to akási spoveď z prežitých zážitkov. Ohlasy sú veľmi pozitívne a my z toho máme samozrejme obrovskú radosť. Skladbu „Room of Ghosts“ sme poslali aj do zahraničia a uchytila sa. Vypočuli si ju poslucháči v UK, Škótsku a dokonca aj v Kanade. Máme za sebou prvé vystúpenia po Slovensku a momentálne pracujeme aj v príprave koncertného programu, s ktorým vystúpime v júni na Dobrom festivale,“ dodáva Radoslav Hanzel.

Skladba Room of Ghosts bola prvou skladbou, ktorá vznikla po tom, ako sa dali znova dokopy a práve vďaka tejto skladbe sú nominovaní v kategórii “Objav roka” na prestížnych RadioHeads Award 2015. Vznikla prirodzene, spontánne a až prekvapivo rýchlo. Nezačínali s ambíciami, no práve úspech, ktorý zaznamenali s touto ale aj s ostatnými skladbami ich naštartoval k tomu, aby natočili debutový videoklip. Režírovali si ho spolu s Martinom Migašom v prešovskom štúdiu UMPAX, ktorý videoklip aj natočil. Spolupracujú aj pri nahrávaní ďalších skladieb, takže čoskoro sa môžme tešiť aj na ich prvý album.

ElevenHill tvoria Martin Dancák (gitara), Radoslav Hanzel (bicie), Branislav Goga (basa), Marián Ferenc (spev). Koncertnú zostavu dopĺňajú Júlia Smolková, Diana-Dida Dunčková: vokály a Branislav Jedinák: ústna harmonika.

Mobilné aplikácie Rádia Expres