Práve hráme

16/05/2010

H.CH. Andersen: Dánsko – Slovensko 6:0


01

Najslávnejší Dán by bol na svojich krajanov hrdý. Šampionát v Nemecku je pre nich zatiaľ ako z rozprávky. Jednu sme si včera prežili na vlastnej koži aj my. Súper nám už v prvej tretine daroval Cisárove nové šaty.
Keď Dáni vo svojom prvom zápase porazili Fínov, hovorili o najkrajšom dni vo svojej hokejovej histórii. Tá sa niekedy zvykne opakovať a severania si poradili aj s Američanmi. No a potom si spomenuli na to, že svetu darovali najobľúbenejšiu detskú stavebnicu a Slovákov rozobrali ako LEGO. Dánski fanúšikovia boli v takom vytržení, že počas zápasu spravili „vláčik“ a jeden za druhým začali krúžiť okolo celého hľadiska za vytrvalého spievania a skandovania. O výsledku bolo rozhodnuté za pätnásť minút, takže sa až do konca mohli baviť a vychutnávať si pocit, ktorý doteraz príliš často nezažívali. V minulosti patrili vždy skôr k outsiderom, no teraz je z nich prekvapujúco čierny kôň turnaja. V Andersenovom svete sa škaredé káčatko premenilo na krásnu labuť.
Z potomkov vikingov to v hokeji najďalej dotiahli Švédi, no v Nemecku vystrkujú svoje dohora zahnuté rohy práve Dáni a dokonca aj Nóri, ktorí šokujúco zdolali Čechov. Kam to ten hokejový svet speje?
Vraj to v piatok vyzeralo tak, akoby proti Slovákom v úvode nastúpil Chuck Norris. Ten by sa teraz proti Fínom a Nemcov zišiel aj nám, no možno nám namiesto neho bude stačiť aj Miroslav Šatan. A nakoniec sa to ešte môže skončiť ako v rozprávke, Veď o postup do štvrťfinále zrejme budeme bojovať s Nemcami a to bude veľké derby Pavol Dobšinský vs. bratia Grimmovci!
P.S.: V druhej skupine má po prehre so Švajčiarskom problémy s happy endom aj tím Boženy Němcovej.

Elan – H. Ch. Andersen, 15years of Elan /live/

Mobilné aplikácie Rádia Expres