Práve hráme

08/02/2016

Poď s nami na kultúru – Madame De Pompadour


Muzikál o najznámejšej milenke kráľa Ľudovíta XV. o láske, žiarlivosti a dvorných intrigách.
Odpovedz správne a získaj dva lístky do Divadla Nová Scéna na Madame De Pompadour

Zo všetkých správnych odpovedí sme vyžrebovali troch výhercov 2 lístkov na Valentínsku premiéru muzikálu Madame De Pomadour – Martina Krišková, Renáta Orihelová a Lucia Kubanková. Gratulujeme!

O predstavení:

Madame de Pompadour
Výpravný muzikál o najznámejšej a najpôvabnejšej milenke kráľa Ľudovíta XV., ktorá zo zákulisia usmerňovala chod francúzskych dejín v polovici 18. storočia.

Príbeh ženy, ktorú mnohí milovali a obdivovali ale aj nenávideli a preklínali.
Muzikál Madame de Pompadour je o láske, sexe a zhýralosti doby. Je však aj o mocenských hrách, intrigách na kráľovskom dvore a žiarlivosti.

Predstavuje Madame de Pompadour ako inteligentnú ženu, ktorá sa presadila vo svete ovládanom mužmi, no zaplatila za to vysokú cenu – absenciu skutočnej lásky.

V projekte autorskej trojice Horňák – Kákoš – Brezáni sa predstavia také hviezdy ako Sisa Sklovska, Štefan Skrúcaný, Stano Král, Jozef Vajda, Maroš Kramár, Ján Slezák, Patrik Vyskočil, Lucia Vráblicová a ďalší.

Muzikál Madame de Pompadour nadväzuje na predchádzajúci úspešný projekt tejto autorskej trojice – muzikál Mata Hari – ktorý sa stretol s veľkou odozvou doma aj v zahraničí. Chce byť však v mnohom iný – hravejší, ľahší, zábavnejší. Zavedie nás do doby galantného sladkého Francúzska, do času zábav, dvorských intríg a buričských básnikov. Do doby, ktorá žila krédom – po nás potopa!

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres