Práve hráme

13/01/2016

Nadácia Pontis hľadá zodpovedné firmy a ich zodpovedné príbehy


Nadácia Pontis už šestnástykrát hľadá firmy, ktoré na Slovensku podnikajú férovo a zodpovedne. Do ďalšieho ročníka prestížneho ocenenia Via Bona Slovakia môžu firmy svoje aktivity a projekty v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania prihlasovať do 22. januára 2016.

Minulý ročník ocenenia Via Bona Slovakia bol prelomový, keďže sa do neho prihlásilo doteraz najviac malých a stredných firiem, ktoré boli založené na Slovensku. Medzi víťazmi bolo viacero projektov firiem z ekonomicky slabších regiónov Slovenska ako sú Banská Bystrica, Trebišov či Partizánske.

Minulý rok získala cenu Via Bona Slovakia napríklad firma Alfa Bio, ktorá sa príkladne stará o svojich zamestnancov a nielenže ponúka zákazníkom zdravé rastlinné potraviny, ale pri ich výrobe dbá aj na ochranu životného prostredia. Lunterovci vytvorili jednu z najvýznamnejších firiem, ktoré na Slovensku máme. Robia poctivý biznis a výrobu prísne kontrolujú.

Za svoje podnikanie bola vyzdvihnutá aj firma Cyklokuriér Švihaj Šuhaj, ktorá poskytuje ekologické kuriérske služby v Bratislave a v Košiciach.

O víťazoch rozhodne nezávislá hodnotiaca komisia v 7 kategóriách: Zodpovedná veľká firma, Zodpovedná malá/stredná firma, Zelená firma, Skvelý zamestnávateľ, Férový hráč na trhu, Dobrý partner komunity a Podporovateľ dobrovoľníctva. Víťazi budú známi počas slávnostného galavečera Via Bona Slovakia, ktorý sa uskutoční 17. marca v Bratislave.

Viac info

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres