Práve hráme

23/11/2015

Premiéra rozprávky – Ako baník k zlatu prišiel


Ako baník k zlatu prišiel je prvá štiavnická rozprávka, v ktorej sa dozviete niečo zo života baníkov, za čias kedy bola Štiavnica v jej najväčšom rozmachu, za čias kedy sa aj gróf rozhodol šetriť na zámku, aby jeho ťažko pracujúci ľud dostal zaslúženú odmenu. No, ako to už v živote chodí, nie každý sa vie uspokojiť s tým, čo získal čestnou cestou. Dolovať poklady, ktoré boli ukryté hlboko v prírode nie je zlé, ale osoh prinesú len tomu, kto prv objaví poklady, ktoré sú hlboko v nás, tie, ktoré sú vzácnejšie ako zlato, či striebro.

Premiéra rozprávky bude na Vianoce v kine Akademik v Banskej Štiavnici. No a keďže to robíme pre radosť, neskôr sa rozprávka zverejní aj na internete, kde už bude dostupná stále.

V rozprávke účinkujú obyčajní ľudia, ktorých môžete stretávať na uliciach Štiavnice denne. Ide o vyše 50 ľudí, ktorí boli ochotní dobrovoľne sa zapojiť.

Filmový štáb pozostáva tiež z dobrovoľníkov, ktorí okrem svojho času a energie, zapožičali aj svoju vlastnú techniku.

Vzhľadom nato, že okolie Banskej Štiavnice prekypuje neobyčajne krásnymi miestami, núdza o výber niekoľkých z nich nebola. Dej sa odohráva v malebnej prírode Štiavnických vrchov, v honosných priestoroch kaštieľa, v temných zákutiach baní, u rôznych remeselníkov a v múzeách. Okrem mesta Banská Štiavnica sa natáča aj v obciach: Prenčov, Hodruša-Hámre, Svätý Anton, Baďan, Podhorie, Beluj a Štiavnické Bane.

Úprimné poďakovanie všetkým, ktorí nás potešia svojou účasťou na premiére.
Najčerstvejšie informácie nájdete na FB stránke tohto filmu.

Baňa Kaštieľ Lesana Ottergrund

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres