Práve hráme

Miro Žbirka – All My Days (Lyric Video)

19/10/2015

Meky Žbirka krstil


Nový album Mira Žbirku MIRO, ktorý sa nahrával v londýnskom štúdiu Abbey Road, sa od vydania teší velkému záujmu fanúšikov, ale aj hudobnej kritiky. Vo štvrtok 15.10. sa v legendárnom Véčku jeho CD a vinylová verzia slávnostne uviedla do života aj na Slovensku, za účasti hostí z Abbey Road.

Krstným otcom albumu sa po Prahe aj v bratislavskom Véčku stal legendárny beatník a člen skupiny Cream Pete Brown, ktorý je zároveň autorom anglických textov na albume:

„Miro je veľmi sympatický, dobrý človek a výborný spevák. Mám rád take hlasy. Vie výborne po anglicky, je komunikatívny a vie, čo chce povedať svojou hudbou. Veril mi a preto to bola ľahká spolupráca. Išlo nám to veľmi rýchlo a s výsledkom som spokojný. Verím, že budú spokojní aj jeho fanúšikovia, ktorých má, ako som tu zistil veľmi veľa,“ zhodnotil spoluprácu s Mirom Žbirkom textár, ktorého texty sú súčasťou „zlatého fondu“ hudobnej histórie.

Okrem noviniek odohral na krste Miro s kapelou aj pár veľkých hitov svojej kariéry. Pri záverečných Hey Jude a Mám rád pri standing ovation spievalo plné a vypredané Véčko.

Na úvod koncertu dal Miro Žbirka v rámci „videogenézy“ vzniku albumu do obehu aj nové video k skladbe All My Days, ktoré opäť režíroval spevákov syn David (nad článkom).

Album MIRO sa nahrával v štúdiu Abbey Road s producentom Robom Cassom. Spolupracovali na ňom legendy ako Manfred Mann, či Pete Brown, dvorný textár kapely Cream, beatník a básnik, autor dnes už kultových skladieb Sunshine Of Your Love či White Room. Práve jeho silné zaujatie a nadšenie pre skladby Mira Žbirku rozhodli o tom, že sa polovica dvojalbumu nahrala po anglicky. Na slovenskú časť albumu napísal texty Miro Žbirka a dve z ôsmych skladieb otextoval jeho dlhoročný spolupracovník, básnik a textár Kamil Peteraj.

Miro Zbirka krst Miro

Miro Zbirka krst02

Foto: SITA

Nadácia Rádia Expres