Práve hráme

Korben Dallas, Aneta Langerová, SOSR – Sen

02/10/2015

Korben Dallas snívajú svoj Sen


Korben Dallas a Aneta Langerová nahrali duet. Volá sa Sen a je prvou ochutnávkou z pripravovaného symfonického albumu skupiny. Okrem samotnej skladby kapela zverejnila rovno aj emotívny klip k duetu. Režisérka Lucia Halmová ho natočila v nahrávacích štúdiách Slovenského rozhlasu v Bratislave, na festivale Bažant Pohoda a v nahrávacom štúdiu SONO pri Prahe.

“Keď sme dostali ponuku na vystúpenie v sprievode symfonického orchestra, najprv na festivale Viva Musica! a neskôr aj na Pohode, povedali sme si, že tento projekt chceme určite zachytiť aj v podobe albumu. Duet s Anetou nám do tohto projektu skvele zapasoval,” hovorí frontman skupiny Juraj Benetin.

“Okrem toho, že Aneta je jednou z najtalentovanejších speváčok v Česku, sadli sme si aj ľudsky. Myslím si, že aj z klipu dýcha pozitívna atmosféra našej spolupráce,” hovorí bubeník Ozo Guttler.

“Keď ma Korben Dallas oslovili, veľmi ma to potešilo, rada ich hudbu počúvam. Páči sa mi výraz aj samotná farba hlasu Juraja Benetina. Netušila som, že si s ním niekedy zaspievam, a zrazu sme sedeli v bratislavskej kaviarni a o chvíľu nato nahrávali novú pieseň. Musím povedať, že “kluci” mi za ten krátky čas prirástli k srdcu. Snáď to nebol iba Sen,” hovorí Aneta Langerová, ktorá nedávno na november a december ohlásila druhú časť československého turné k jej aktuálnemu, dvojnásobne platinovému albumu Na Radosti.

Vydanie symfonického albumu Korben Dallas s názvom Kam ideme je naplánované na koniec októbra. Na albume sa budú nachádzať skladby skupiny v sprievode Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a v aranžmánoch Sláva Soloviča. Okrem skladieb z prvých troch albumov kapely bude album obsahovať aj dve novinky: spomínaný duet s Anetou Langerovou Sen a titulnú skladbu Kam ideme.

Okrem vydania nového albumu čakajú Korben Dallas v najbližších týždňoch aj spoločné koncerty s českou kapelou Zrní. V druhej polovici októbra sa skupiny predstavia v piatich slovenských mestách, v novembri a decembri budú nasledovať koncerty v Českej republike.

22. 10. – Bratislava, Majestic Music Club
23. 10. – Žilina, Nová synagóga
24. 10. – Banská Bystrica, Urban Spot
30. 10. – Prešov, KD Solivar
31. 10. – Košice, Tabačka Kulturfabrik

Nadácia Rádia Expres