Práve hráme

01/10/2015

10 vecí, ktorým rozumejú iba študenti


Štúdium na vysokej škole – obdobie v živote človeka, na ktoré sa nezabúda. Rodičia sa desia momentu, kedy im deti odídu na vysokú, lebo vedia, čo na vysokej robili oni sami. A keďže väčšine vysokoškolákov už začal semester, Michal Sabo považoval za nutné spísať nasledujúce desatoro.

 1. Keď sa ktokoľvek zo spolužiakov „priveľmi opije“, je povinnosťou ostatných skonfiškovať mu telefón, naliať do neho pohár vody a uložiť ho na spánok.
  Treba však podotknúť, že medzi „priveľmi opitým“ a „pripitým do nálady“ je veľmi tenká hranica. Ak je váš spolužiak len „pripitý do nálady“, je vašou povinnosťou donútiť ho tancovať (a nakrúcať ho pritom na mobil).
 2. Rešpektujete blížneho študenta počas skúškového obdobia.
  Ak v noci považuje za nutné prechádzať sa bosý alebo holý po chodbách internátu, nemihnete ani brvou.
 3. Nesúdite.
  Iba tak ste schopní prežiť život na internáte, kde ste počas svojho pobytu svedkom naozaj nechutných (a tým myslíme NE-CHUT-NÝCH) vecí. Nehovoriac o tom množstve jedla, ktoré sú študenti schopní zjesť. Pochopiteľne v tých najdivokejších kombináciách (tuniak z konzervy plus jogurt plus kyslé uhorky plus čučoriedkový džem, a iné).
 4. Nič nie je tabu.
  Chodiť s niekým na vysokú je ako s niekým vyrastať. V tomto vzťahu neexistujú limity pre témy rozhovorov. Vysokoškoláci sa radi pýtajú. Najmä na sex. (Čo sa v mladosti naučíš…)
 5. Bez humoru neprežijete.
  Väčšinou si nikto nepamätá pôvod interných fórov, na ktorých sa smejete iba vy s ľuďmi z vášho krúžku. Je však vysoko pravdepodobné, že tieto fóry vznikli v kantíne. Hovorí sa tomu aj smiech cez slzy.
 6. So spolužiakmi prežívate nespočetné množstvo dní, kedy nerobíte absolútne nič.
  Špeciálne počas skúškového obdobia, kedy je vhodné robiť všetko okrem ničoho.
 7. Synchronizujete sa.
  Keď so spolužiakmi prídete do klubu, okamžite sa delíte na dve skupiny. Prvá ide na toalety, druhá k baru pre drinky. Cestou z klubu sa synchronizovane skladáte na taxík.
 8. Umenie „výkopu“ je kľúčové.
  Keby bol predmet „warm-up party“ klasifikovaný, každý jeden vysokoškolák by prešiel s vyznamenaním. Nikto ťa nenaučí rýchlo sa opiť lepšie ako vysoká škola.
 9. Ste súdržní.
  Počas vzťahových drám. Počas rodinných „tragédií“. Počas hádok s vedúcim na brigáde. Vždy držíte spolu. A vždy s vami drží aj fľaša vína (respektíve vy držíte ju… v ruke).
 10. Neklamete si.
  Ani vtedy, keď si poviete „budeme kamaráti naveky, aj dlho po škole“. Jasné.
aplikacie Rádia Expres