Práve hráme

Majk Spirit – Zbojník (OFFICIAL VIDEO)

29/09/2015

Majk Spirit a 6 zbojníkov


„Buď robíš umenie alebo umelé šablóny. Buď robíš biznis alebo si naozaj umelec.“

Majk Spirit prišiel s novinkou Zbojník. Song je súčasťou dlhoočakávaného druhého sólového projektu Y, ktorý zahŕňa dva albumy: Y Black a Y White. Do klipu si prizval „zbojníkov“ slovenskej hudobnej scény – teda ľudí, ktorí sa odmietli prispôsobovať trendom a vždy si šli vlastnou cestou. V klipe sa tak objavili Peter Lipa, Robo Grigorov, Marek Rakovický z kapely Lavagance, Martin „Maxo“ Šrámek, ktorý je zároveň producentom songu a spieva v nej anglický refrén, Robert „Jury“ Jurányi z kapely Konflikt a aj Richard Müller:

„Keď som dostal pozvanie, aby som účinkoval v klipe, nevidel som žiaden dôvod, prečo by som sa do toho nepustil. Moje vnímanie Majka Spirita najlepšie vystihuje to, že keby sa niekedy robil o mne film a mal by som si vybrať, kto ma bude hrať, určite by som navrhol Majka Spirita. Je to veľmi talentovaný, príjemný, kultivovaný človek, ktorý si zaslúži, aby bol úspešný.“ 

Video, ktorého autorom je herec a režisér Michal Nemtuda, sa nakrúcalo vo Vysokých Tatrách, v Belianskej jaskyni, v kameňolome na západnom Slovensku, ale tiež v poľskej soľnej bani Wieliczka neďaleko Krakowa.

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres