Práve hráme

Adam Ďurica – Predpoveď počasia

17/08/2015

Adam Ďurica má nový klip a Zlatú platňu


Adam Ďurica kvôli novému klipu prekonal sám seba. Pre pár záberov absolvoval autom viac ako 2500 km, aby zároveň mohol zdolať svoj dlhoročný strach z výšok. Medzitým sa stihol spáliť na otvorenom Baltskom mori, kde si v malej drevenej loďke vyskúšal rolu stroskotanca. Popritom dostal pokutu za zlé parkovanie a spolu s režisérom Martinom Smékalom si z najsevernejšieho bodu Nemecka – Kap Arkony priniesol okrem príjemného pocitu a únavy aj niekoľko kliešťov. Pozrite si zimomriavkový videoklip k najhranejšej slovenskej piesni Predpoveď počasia.

Adam Durica-Predpoved pocasia-print screen z klipu5

„Miesto nakrúcania som osobne nepoznal, ale chcel som nájsť prostredie, ktoré nie je pre česko-slovenskú scénu úplne známe. Chcel som, aby v klipe bolo pre diváka niečo nové a výživné. Tak som i dané lokácie prešiel cez Google Earth a rozhodol som sa točiť presne tam. Bol to z mojej strany trochu risk, ale kto neriskuje, nič nezíska,“ prezradil režisér klipu Martin Smékal.

IMG_1596

Zaujímavosťou je, že Adam sa s Martinom prvýkrát stretol až v Nemecku v dohodnutú hodinu prvej klapky. Predtým ho nikdy nevidel. Vymenili si spolu len pár mailov. Okrem Nemecka sa nakrúcalo na kúpalisku Středokluky, na posede v Českých lesoch v okolí Prahy i na chate v areály Hlasná na Vŕšku. Zábery, v ktorých prší, boli z produkčného hľadiska najnáročnejšie, lebo v tom období nepadla z neba ani kvapka dažďa a tak sa za pomoci hasičov musel vytvoriť dážď umelý.

Predpoved pocasia4

 „Celý klip má svoj vývoj a dej, ale mňa najviac vždy zhltne posledná tretina, kde sa dej stupňuje a vysvetľuje, prečo sme s partnerkou v súčasnosti oddelení, aj keď podvedome vieme, že jeden k druhému patríme aj počas odlúčenia. Vrcholom celého klipu je pre mňa posledná scéna v daždi. Taktiež mám rád pasáže s americkým hercom Tedom Otisom, ktorý v klipe hrá prísneho otca a fakt mu to verím,“ priznal Adam, ktorého s úsmevom na tvári doplnil režisér: „Scéna s dažďom, to bol masaker. Keď som povedal produkčnej ako si to predstavujem, iba stroho odvetila, to dáme, to bude dobre vyzerať. A tak sa aj stalo. Dali sme to. V totálnom období sucha sme vytvorili svoj vlastný dážď. Som rád, že to spolu s nami prežila aj kamera.“

Predpoved pocasia2

Vo videoklipe okrem spomínaného amerického herca účinkuje aj šarmantná Simona Kollárová a jej mladšia sestra Marietta. Chlapec, ktorý stvárnil Adama v mladom veku sa volá Daniel Kuriščák. Všetci sa do klipu dostali prostredníctvom inzerátu.

Adam Durica-Predpoved pocasia-print screen z klipu4

Adam Ďurica je vytrvalý, po rokoch usilovnej (a kvalitne odvedenej) práce sa dočkal uznania. Vydavateľstvo Universal Music mu za album Mandolína odovzdalo Zlatú platňu.

„Je to pre mňa méta, o ktorej som dávno ako začínajúci hudobník sníval a teraz to prišlo a ešte k tomu za tak krátky čas. Moji fanúšikovia mi ukázali, že to so mnou myslia vážne a to je pre mňa skvelý pocit. Hlavne v dnešnej digitálnej dobe, v ktorej predaj fyzických nosičov je z roka na rok slabší. O to viac si to vážim,“ teší sa Adam Ďurica.

Na jeseň čaká Adama Ďuricu slovenské turné.

Adam Ďurica – Mandolína Tour 2015
17.10. 2015     Prievidza – Dom Kultúry
22.10. 2015     Košice – GES Club
23.11. 2015     Liptovský Mikuláš – Dom kultúry
24.10. 2015     Zvolen – Dom kultúry Podborová
30.10. 2015     Žilina – Dom Odborov
31.10. 2015     Trenčín – Piano Club
06.11. 2015     Poprad – Dom kultúry
07.11. 2015     Humenné – Divadelná sála Domu kultúry
13.11. 2015     Nové Zámky – Dom kultúry
14.11. 2015     Bratislava – Ateliér Babylon

Nadácia Rádia Expres