Práve hráme

12/06/2015

Adam Ďurica predstavuje novú pesničku Všetko


Očakávaný album Adama Ďuricu vychádza už budúci týždeň. Bude na ňom 12 skladieb vrátane piesne Všetko, ktorú spevák pred pár hodinami predstavil svojim fanúšikom spolu s lyric klipom obsahujúcim fotografie z nakrúcania albumu.

Adam Ďurica – Všetko (Lyric Video)

Príbeh vzniku novej skladby Všetko, ktorá je spolu s Neľutujem, Mandolínou, Vílou a Láskou-Vedou už piatou ochutnávkou albumu Mandolína, je skutočne zaujímavý. Dokazuje, že medzi Adamom a textárom Vladom Krauszom vzniklo nevídané prepojenie a funguje medzi nimi priam na telepatickej úrovni.

„Zo skladateľského hľadiska vznikla pieseň Všetko veľmi nevšedne, pretože sa mi ešte nikdy v živote nestalo, že som mal vymyslenú hudbu bez textu a tá by sadla ako uliata na už hotový text. To znamená, že text urobil Vlado osamote bez toho, aby počul moju hudbu a ja som zložil hudbu bez toho, aby som čítal čo i len jeden riadok jeho textu. Keď som následne spojil text s hudbou, tak tam proste sedelo všetko. Nedá sa povedať, že by bol na svete skôr text alebo hudba. Obe zložky vznikli spontánne bez toho, aby jedna o druhej vedela,“ prezradil Adam Ďurica.

Lyric video je okrem textu piesne plné čiernobielych fotografií zachytávajúcich Adama pri nahrávaní nového albumu. Tie sa striedajú s fotkami Márie Švarbovej. Práve jej fotografie zdobia prednú a zadnú stranu nového albumu, ktorý vyjde v krásnom digipacku.

„Na fotografiách sú zachytené situácie, kedy som ani nevedel, že sa v miestnosti nachádza fotograf. Som na nich uvoľnený, lebo robím to, čo som celý život chcel – nahrávam v profi štúdiu svoje pesničky a to si užívam. Štúdiové fotky pochádzajú od Martina Ferenčíka, ktorému sa podarilo verne zachytiť náladu albumu. Som s nimi veľmi spokojný,“ teší sa Adam.

Pieseň Všetko si fanúšikovia budú môcť vypočuť spolu s ďalšími novými skladbami na jesennom turné, počas ktorého Adam navštívi 10 slovenských miest od Košíc až po Bratislavu.

„Na Mandolína Tour s kapelou pripravujeme nový program, ktorý bude vychádzať z nového albumu. Taktiež so Zuzanou Smatanovou, ktorá bude hosťom celého turné, chystám nejedno prekvapenie. Všetko a omnoho viac budú môcť fanúšikovia vidieť už v októbri a novembri,“ doplnil Adam.

Vstupenky na Mandolína Tour sú už v predaji a fanúšikovia si ich môžu kúpiť na stránke predpredaj.sk.

Mobilné aplikácie Rádia Expres