4.8 / 5
27/05/2015

Hity z muzikálov v hitparádach


27.5.2001 sa na vrchol americkej singlovej hitparády vyšplhali Christina Aguilera, Lil’ Kim, Mya a Pink s hitom Lady Marmalade. Išlo o coververziu songu z roku 1975 od LaBelle. Novú verziu využil Baz Luhrmann pre svoj filmový muzikál Moulin Rouge s Nicole Kidman a Ewanom McGregorom v hlavných úlohách (video nad článkom).

Poďme si pripomenúť zopár ďalších hitov z muzikálov, ktorým sa svojho času podarilo zabodovať v hitparádach a v rádiách.

Moulin Rouge
A pri Moulin Rouge ešte zostaneme. Come What May bol ďalší silný song, ktorý odznel nielen v muzikáli, ale hrali ho aj rádiá po celom svete.


Evita
Keď v roku 1996 vznikal film Evita (20 rokov po rovnomennom muzikáli), tvorcovia oslovili Madonnu, aby prespievala hit Don’t Cry For Me Argentina.


Pomáda
Hit za hitom – v podstate taký bol soundtrack k filmu Pomáda. Podobne ako v prípade Evity, film nakrútili na motívy muzikálu. 


Neberte nám princeznú
Kto by nepoznal slovenský televízny muzikál z roku 1981. V hlavných úlohách Marika Gombitová, Meky Žbirka a Marie Rottrová – spolu nahrali aj pieseň Tri slová.

Dracula
Jeden z najsilnejších muzikálových songov našich končín. Jsi můj pán spieva Lucie Bílá na koncertoch dodnes.


Čarodejník zo Zeme Oz
Hoci naša generácia vníma song Somewhere Over The Raibow najmä vďaka fantastickej ukulele coververzii od (dnes už nežijúceho) Israela Kamakawiwoʻole-a, ide o poriadne starú pesničku. Povedali by ste, že má už 77 rokov?!


Kleopatra
Teď královnou jsem já. Treba písať viac? :)

Šachy
Dvojica Barbara Dickson a Elaine Paige naspievali najznámejší hit muzikálu Šachy – I Know Him So Well. Rok 1984.


Johanka z Arku
Most přes minulost ste kedysi mohli počuť aj z rádia na Slovensku, ale obrovským hitom sa stal v domácom Česku. A zaslúžene.


Cats
Muzikál Cats mal premiéru 11.5.1981 v Londýne. Je to už 34 rokov, čo si svet pospevuje hit Memory. Asi najznámejšou verziou je ale tá od Barbry Streisand.


Chicago
All That Jazz sem-tam dodnes počujete na koncerte niektorej zo speváčok. Je to chytľavý hit, ktorý pôvodne vznikol ešte v roku 1975.

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres