Práve hráme

Christina Aguilera, Lil‘ Kim, Mya, Pink – Lady Marmalade (Official Music Video)

27/05/2015

Hity z muzikálov v hitparádach


27.5.2001 sa na vrchol americkej singlovej hitparády vyšplhali Christina Aguilera, Lil‘ Kim, Mya a Pink s hitom Lady Marmalade. Išlo o coververziu songu z roku 1975 od LaBelle. Novú verziu využil Baz Luhrmann pre svoj filmový muzikál Moulin Rouge s Nicole Kidman a Ewanom McGregorom v hlavných úlohách (video nad článkom).

Poďme si pripomenúť zopár ďalších hitov z muzikálov, ktorým sa svojho času podarilo zabodovať v hitparádach a v rádiách.

Moulin Rouge
A pri Moulin Rouge ešte zostaneme. Come What May bol ďalší silný song, ktorý odznel nielen v muzikáli, ale hrali ho aj rádiá po celom svete.

https://www.youtube.com/watch?v=xwJdsdKNaQs


Evita
Keď v roku 1996 vznikal film Evita (20 rokov po rovnomennom muzikáli), tvorcovia oslovili Madonnu, aby prespievala hit Don’t Cry For Me Argentina.

Don’t Cry For Me Argentina – Madonna


Pomáda
Hit za hitom – v podstate taký bol soundtrack k filmu Pomáda. Podobne ako v prípade Evity, film nakrútili na motívy muzikálu. 

https://www.youtube.com/watch?v=GHMMb4PkbwE


Neberte nám princeznú
Kto by nepoznal slovenský televízny muzikál z roku 1981. V hlavných úlohách Marika Gombitová, Meky Žbirka a Marie Rottrová – spolu nahrali aj pieseň Tri slová.

https://www.youtube.com/watch?v=J_IWmMDJwys

Dracula
Jeden z najsilnejších muzikálových songov našich končín. Jsi můj pán spieva Lucie Bílá na koncertoch dodnes.

lucie bílá – jsi můj pán


Čarodejník zo Zeme Oz
Hoci naša generácia vníma song Somewhere Over The Raibow najmä vďaka fantastickej ukulele coververzii od (dnes už nežijúceho) Israela Kamakawiwoʻole-a, ide o poriadne starú pesničku. Povedali by ste, že má už 77 rokov?!

OFFICIAL Somewhere over the Rainbow – Israel „IZ“ Kamakawiwoʻole


Kleopatra
Teď královnou jsem já. Treba písať viac? :)

Teď královnou jsem já – Monika Absolonová

Šachy
Dvojica Barbara Dickson a Elaine Paige naspievali najznámejší hit muzikálu Šachy – I Know Him So Well. Rok 1984.

BARBARA DICKSON AND ELAINE PAIGE – I KNOW HIM SO WELL (Full Video)


Johanka z Arku
Most přes minulost ste kedysi mohli počuť aj z rádia na Slovensku, ale obrovským hitom sa stal v domácom Česku. A zaslúžene.

lucie bílá – most přes minulost


Cats
Muzikál Cats mal premiéru 11.5.1981 v Londýne. Je to už 34 rokov, čo si svet pospevuje hit Memory. Asi najznámejšou verziou je ale tá od Barbry Streisand.

Barbra Streisand – HD STEREO – Memory – CC for lyrics


Chicago
All That Jazz sem-tam dodnes počujete na koncerte niektorej zo speváčok. Je to chytľavý hit, ktorý pôvodne vznikol ešte v roku 1975.

Chicago – All That Jazz

Nadácia Rádia Expres