Práve hráme

25/05/2015

Bernard Minier – Mráz


Súťaž o medzinárodný bestseller. Prvý diel francúzskej série o vražednom šialenstve uprostred Pyrenejí.

Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva.

Úryvok z knihy si môžete prečítať TU

Bernard Minier

Narodil sa 26. augusta v Béziers, vyrastal v juhozápadnom Francúzsku, detstvo strávil v Pyrenejach. Študoval na univerzite v Toulouse, odkiaľ pochádza aj hlavný hrdina jeho trilerov Martin Servaz. Vyše dvadsať rokov žije neďaleko Paríža, je ženatý, má dve deti a písaniu sa venuje na plný úväzok.

Jeho prvý román Mráz (Glacé, 2011) bol preložený do niekoľkých svetových jazykov vrátane angličtiny a najväčší úspech zaznamenal najmä vo Francúzsku a Nemecku. Ďalšie dva diely z tejto série (La Cercle, 2012, N´éteins pas la lumière, 2014) majú vo svete tiež mimoriadny ohlas.

Pred niekoľkými dňami vyšiel jeho najnovší román Une putain d´histoire, strhujúci triler z prostredia San Francisca.

Knihu MRÁZ od Bernarda Miniera môžete kúpiť tu.

Zo všetkých správnych odpovedí sme vyžrebovali 5 výhercov, ktorým posielame knihu Mráz – Filip Mikuš z Bratislavy, Sára Peťovská z Nitry, Marcela Hanková z Malej Čausy, Matúš Lipovský z Bratislavy a Vilma Pliešovská z Martina. Gratulujeme!

Nadácia Rádia Expres