Práve hráme

19/05/2015

UB40 na festivale Uprising 2015!


Hlavnou hviezdou festivalu Uprising 2015 bude kapela UB40!

Na ôsmy ročník festivalu Uprising príde legendárna britská reggae kapela UB40 so svojimi hitmi ako Red Red Wine, Kingston Town, Can’t Help Falling In Love, I Got You Babe či Baby Come Back.

Viac ako 70 miliónov predaných nosičov z nich robí najúspešnejšiu reggae kapelu na svete.

UB40 pôsobia na scéne už takmer štyridsať rokov, počas ktorých vypredali nespočetné množstvo koncertov, nahrali kvantum hitov a stali sa najznámejším šíriteľom reggae v Európe. Kamarátov z Bristolu spojila spoločná láska k jamajskej reggae hudbe už v roku 1978. Väčšina ich nahrávok je ovplyvnená reggae a ska zo 60-tych rokov, ktoré vytvorili v jedinečnom štýle s veľkým vplyvom psychadelickej hudby, rock and rollu či dubu. V repertoári majú 36 albumov, 4 nominácie na Grammy, pričom vyše 50 ich singlov skončilo aj v britskej a americkej hitparáde. UB40 patria k najslávnejším reggae kapelám s väčším počtom predaných nahrávok ako samotný kráľ reggae, Bob Marley.

Mystery man in the midle of the old runway.

V začiatkoch sa venovali najmä tematike sociálnych problémov, ako sú rasizmus a nezamestnaosť, z čoho je odvodený aj ich názov (v tých časoch sa zavádzala podpora pre nezamestnaných, „UB40 unemployed benefits” bolo tlačivo pre žiadosť o podporu v nezamestnanosti). Zahviezdili už ich prvým, dnes už platinovým, albumom Signing Off, ktorý sa v rebríčkoch držal 71 týždňov.

Ich svetoznáme a nesmrteľné hity si prídite vypočuť na bratislavské Zlaté piesky, na ôsmy ročník Uprising Reggae Festivalu, ktorý sa bude konať 21. a 22. augusta 2015.

Medzi ďalšie hviezdy podujatia tento rok patria Bunny Wailer, Matisyahu, Anthony B, Chuck Fenda, Beardyman, Shy Fx, Dope D.O.D. alebo Mad Professor & Earl 16. Lístky a všetky potrebné informácie nájdete na stránke festivalu www.uprising.sk

Nadácia Rádia Expres