Práve hráme

Britney Spears – Work B**ch (Official Music Video)

15/05/2015

Život v celibáte


Dnes (15.5.2015) je to presne 15 rokov, čo Britney Spears korunovali za kráľovnú (v Amerike vtedy rýchlo rastúceho) hnutia tínedžerov, ktorí sa rozhodli žiť v celibáte. Britney totiž vtedy v rozhovore pre nemecký časopis povedala, že chce sexuálne abstinovať až do svojej svadobnej noci. Dnes už síce vieme, že to bol totálny nezmysel, ale v hudobnom biznise nie je jediná. Pozrite si zopár ďalších muzikantov, ktorí o svojom celibáte verejne hovorili.

Katy Perry
Po rozchode s lídrom skupiny Gym Class Heroes, Traviem McCoyom sa rozhodla, že nebude smútok zaháňať alkoholom a natruc rýchlo hľadať novú lásku: „V roku 2009 som sa rozhodla držať celibát. Jediná, koho počas nastávajúcich 365 dní pobozkám, bude moja mačka Kitty.“  V septembri 2009 sa dala dokopy s Russellom Brandom a v októbri 2010 sa zosobášili. O 14 mesiacov neskôr podali žiadosť o rozvod.

Katy Perry – This Is How We Do (Official)


Lady Gaga
Napriek sexuálne vyzývavým fotkám a klipom, v apríli 2010 šokovala svojich fanúšikov, keď vyhlásila: „Žijem v celibáte. Celibát je v pohode. Už nie je cool mať stále sex. Je coolovejšie byť silný a nezávislý.“ Všetci tušili, že ide len o pózu a spôsob, ako na seba upútať pozornosť, ale zafungovalo to – časť fanúšikov to inšpirovalo.

Lady Gaga – Bad Romance (Official Music Video)


Mario
Spevák hitu Let Me Love You v lete 2013 povedal v rozhovore v rádiu, že držal celibát takmer rok. „Funguje to, posiluje to ducha.“

Mario – Let Me Love You


Lenny Kravitz
Niekedy v roku 2004 sa nechal Lenny počuť, že drží celibát, lebo cítil potrebu oddeliť svoj život rockovej hviezdy od toho, čo zdedil po svojom otcovi – záletníctvo. Paradoxne, krátko pred týmto vyhlásením sa pochválil novým piercingom na svojom mužstve, keď tvrdil, že naráža presne tam, kde sa to ženám páči.

Lenny Kravitz – I’ll Be Waiting (Official Music Video)

Prince
„Som slobodný, sexy a žijem v celibáte“, tvrdil spevák v interview pre USA Today v 2008-mom. Udialo sa to po tom, čo sa pridal k Svedkom Jehovovým. Odprisahal, že nebude viac spievať niektoré svoje hity s výrazným sexuálnym podtextom. Ani nie desať rokov predtým zabodoval Prince s hitom Shhh, v ktorom spieval „radšej by som po škole robil teba ako domáce úlohy“. A tých príkladov by sa v jeho prípade našlo oveľa viac. Mimochodom, nasledujúce video dnes patrí medzi rarity – vokalistka, ktorá ho v roku 2004 sprevádzala, je Beyoncé.

Vidéo Prince Beyonce Purple Rain Medley 2004 Grammy de Denis RYFELL Beaudin Actualité Denis RYFELL Beaudin wat tv

Zdroj foto: wallpaperscraft.com

Nadácia Rádia Expres