Práve hráme

11/05/2015

Ako prežiť (hokej) v ČEZ aréne


Atmosféra v ostravskej hale počas zápas Slovenska je… vlastne neopísateľná. Zimomriavky sa nedajú popísať, ani umelo vyvolať. Len mať a zažiť. A ten zážitok prekonáva všetko ostatné. Pretože všetko ostatné na štadióne ja zatiaľ katastrofa. Kontroly, bufety, toalety a aj dídžej, ktorý hrá rovnako nič moc ako naši hokejisti.

Starý Elán a Team asi našiel na kazete, ktorú tu niekto nechal pohodenú z predchádzajúcich MS v Ostrave v roku 2004. Keď sa ozve „Nech bože dá, nech bože dá, veď dobre to hráme“, je jasné, že ide tiež o archívnu nahrávku, pretože my, s v výnimkou súboja s Ruskom, dobre nehráme. Našťastie fanúšikovia si aj počas nekonečných chvíľ čakania na gól vystačia – s mexickými vlnami, či hopsaním v rytme „Kto neskáče nie je Slovák!“ A ja dodám, kto neskáče, či skôr nervózne neprešľapuje, ešte neabsolvoval dlhočizné rady pred WC. Obrovská hala, ktorá by vďaka svojmu vzhľadu mohla hrať vo Hviezdnych vojnách vesmírnu stanicu, je neskutočne poddimenzovaná čo sa týka toaliet aj bufetov. Chápem, že keď ju v osemdesiatych rokoch projektovali a stavali, si ľudia z domu nosili v alobale zabalené „řízky a okurky“. Ale žeby vtedy diváci menej cikali? Možno sa teraz vypije viac piva, ale šóry v bufete sú ešte väčšie, ako tam, kde sa dá to pivo dostať zo seba von. Kolega bol raz taký smädný, že dal prvému na rade stovku do vrecka, aby kúpil o jeden nápoj naviac. Inak by sa do konca prestávky nedočkal. A keby sa aj dočkal, na tribúnu by ho s nápojom aj tak nepustili. Ani s jedlom. Včera ma dokonca napomenuli, keď som si v hľadisku otvoril prepašovanú müsli tyčinku.

V ostravskej ČEZ aréne stále na niečo čakáme v rade. Najprv pred štadiónom na bezpečnostnú prehliadku, ktorú domáci berú naozaj vážne. Potom na záchod, kde sa treba pre istotu vycikať aj do zásoby. A napokon aj v bufete, kde si dáte za 150 korún za pivo a párky. Keď chcete stihnúť začiatok zápasu, natlačíte párky rýchlo do seba, vypijete pivo na ex a šprint na svoje miesto! Usadíte sa, vydýchnete si a to najdlhšie čakanie zo všetkých sa práve začína. Čakanie na gól. A teraz už aj na víťazstvo. A na postup do osmičky.

Mobilné aplikácie Rádia Expres