Práve hráme

29/04/2015

Skvelí speváci, príšerní tanečníci


29. apríl je Medzinárodným dňom tanca (International Dance Day). Hudobné hviezdy by mali okrem spevu zvládať trošku aj tanec, ale nie všetci sú rodení tanečníci. Kým rebríčku „skvelí speváci-tanečníci“ dominujú Michael Jackson, Tina Turner, Madonna, J.Lo, Beyoncé či Justin Timberlake, pozrite sa, kto spadá skôr do kategórie „skvelý spevák-príšerný tanečník“.

Za mikrofónom excelujú, ale tanečné kreácie im nikdy nešli:

Bono (U2)
Po vyše 30-ročnej kariére si môže na konto pripísať množstvo hymnických songov, svoju vlastnú charitatívnu organizáciu a boj proti celosvetovým problémom v oblasti ochrany prírody a ľudských práv, ale tanec je jedinou výzvou, ktorú doposiaľ nezdolal. Ženy jeho pohyby síce označujú za sexy, ale chvíľami vyzerá ako epileptik na elektrošokovej liečbe.

https://www.youtube.com/watch?v=LLX94r2ErN8


Chris Martin (Coldplay)
Coldplay často prirovnávajú k U2. Hymnické piesne, zvonivé gitary a vážnosť z nich robí niečo pomerne ľahko zameniteľné (samozrejme, len ak nie ste fanúšikom iba jednej z týchto skupín). Každopádne, pohyby Chrisa Martina na javisku sú takmer ako z knihy tancov od Bona.

Coldplay Live from Japan (HD) – Viva La Vida


Bruce Springsteen
Boss, ako ho v USA prezývajú, je modelom hudobnej katarzie. Jeho skladby o americkom sne, nádeji a vykúpení inšpirujú milióny ľudí. Na druhej strane, jeho tanec je ako vystrihnutý zo zlej oslavy bar mitzvah. Človek by si povedal, že si po videu k Dancing In The Dark dá pokoj, ale nie. Aj po vyše 20-tich rokoch stále ten istý „tanec“. Mimochodom, všimnite si, koho od času 3:18 vytiahne na javisko (pomôcka: vtedy ešte úplne neznáma Courteney Cox)

Bruce Springsteen – Dancing In the Dark (Official Video)


Michael Stipe (R.E.M.)
Fanúšikovia speváka dnes už neexistujúcej skupiny R.E.M. budú namietať, že jeho tanec je „performance art“ (= činnosť, kde jednotlivec alebo skupina vytvárajú dielo počas vystúpenia). V skutočnosti je to len krajší názov pre „on skrátka nevie tancovať“.

R.E.M. – Losing My Religion (Perfect Square ’04)


Mick Jagger (Rolling Stones)
Už viac ako 40 rokov má Mick Jagger stále rovnaké pohyby – zľudovel pre ne názov kohútie (pochopíte z videa). V jednom interview priznal, že má napozerané hodiny vystúpení Jamesa Browna (mimochodom, ten je v top desiatke najlepších tanečníkov medzi spevákmi). Nech peklo zamrzne, ak od neho niečo pochytil. Maximálne sa na vypelichaného kohúta pomaly začína podobať.

Rolling Stones Anybody Seen My Baby Live ’97 Double Door.avi


Belinda Carlisle
Ohovoríme aj jednu ženu. Belinda Carlisle vypadla z tanečnej šou Dancing With The Stars (obdoba Tanca snov, Bailanda a podobných tv šou) skôr ako spoluzakladateľ Apple Computers, Steve Wozniak. Zlé jazyky tvrdia, že má v sebe menej rytmu ako počítačový geek. My s tým úplne nesúhlasíme, ale keby sa tak ako ona hýbal ktorýkoľvek spevák, uznáme, že je to v poriadku. Na ženu ale pekne neohrabané.

Belinda Carlisle – Heaven Is A Place On Earth (Live 1988)

Zdroj: Foxnews.com

Nadácia Rádia Expres