Práve hráme

Lavagance – Princess of the light |OFFICIAL VIDEO|

17/06/2014

Slovenský hit týždňa: Lavagance – Princess of the light


Najlepšie domáce novinky na Exprese
Rádio Expres ti predstavuje skvelú slovenskú novinku, ktorá znie svetovo – Princess Of The light. Počúvaj Lavagance naživo na Exprese, už túto stredu po 17:00 u Doda s Monou.

S predstavením novinky si skupina tentokrát dala načas, celých deväť mesiacov. Dôvod bol jasný – predchádzajúci singel zdvihol obrovskú vlnu pozitívnych reakcií a kapela nechcela fanúšikov sklamať ani tentokrát. Ako prezrádza frontman Marek Rakovický, pieseň Princess Of The Light pôvodne napísal pre svoju manželku. Skladbu si vypočula celá kapela a jednohlasne sa zhodla, že „Princezná“ nemôže ostať odložená „v šuflíku“.

Nasledovalo nahrávanie vo vlastných Lvgnc Studios, kooperácia s producentmi Indie Folx a mastering finálneho produktu v štúdiu Masterdisk v New Yorku. Aj vďaka novému zvuku je „Princezná“ ďalším unikátom z dielne Lavagance – nesie nezameniteľný rukopis skupiny, a zároveň je celkom iná než celá jej doterajšia tvorba.

Pri výbere režiséra, ktorý „Princeznú“ vizuálne zhmotní, stavili Lavagance na overenú kvalitu, režiséra Braňa Špačka. „Braňo nám nakrútil unikátny klip ku Gabrielovi. Chceli sme, aby aj Princezná dokonale splynula s vizuálom a dostala sa nám všetkým pod kožu, tak ako Gabriel. Preto sme si opäť vybrali Braňa,“ vysvetľuje kapela a jedným dychom chváli celý tím.
Voľbu hlavnej protagonistky, klipovej princeznej kapela ponechala v rukách režiséra. Ten zveril hlavnú rolu charizmatickej modelke menom Katarína Sido. Tá je v klipe neustále v pohybe – jazdu autom vystrieda za jazdu bicyklom či kolobežkou, až napokon skončí plávajúc v studenej vode. „Scénu sme nakrúcali v máji na Zlatých Pieskoch. Voda bola ešte mierne studená, ale ja som sa už „švacla“ aj v januári do Počúvadla v Štiavnici, čiže pohoda,“ smeje sa Katka.

Nový singel je predzvesťou pripravovaného albumu, ktorý Lavagance vydá po piatich rokoch príprav už túto jeseň.

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres