Práve hráme

Amy Winehouse – Rehab

28/04/2015

Film o Amy plný klamstiev


Len pár týždňov pred špeciálnym premietaním na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes a svetovou premiérou dokumentu Amy o krátkom živote vynikajúcej speváčky a hudobníčky Amy Winehouse, vydala jej rodina vyhlásenie, že sa od filmu dištancuje.

Hovorca rodiny povedal: „Rodina cíti, že film je len zmeškanou príležitosťou osláviť jej život a talent, je zavádzajúci a obsahuje niektoré základné nepravdy“. Zároveň dodal, že tvrdenia voči Amy-nej rodine, uvedené v dokumente, sú „neopodstatnené a nevyvážené“.

Príbeh je vraj prerozprávaný cez svedectvá úzkeho okruhu spolupracovníkov Amy, z ktorých mnohí s ňou v posledných rokoch jej života nemali vôbec čo do činenia: „Tým, že došlo k dezinterpretácii jej stavu a liečenia, film naznačuje, že pre Amy nebolo urobené všetko; že jej rodina a manažment ju tlačili do vystupovania a že neurobili dosť, aby jej pomohli.“

Otec Amy po zhliadnutí filmu pre The Sun povedal, že sa cítil zle: „Amy by zúrila. Nie je to to, čo by chcela. Ja som vykreslený ako otec, ktorý na ňu posledné roky kašľal. To budí dojem, že tu rodina pre ňu nebola“. Mitch Winehouse zároveň potvrdil, že ak bude film v takejto podobe premietnutý v Cannes, zváži žalobu o náhradu škody. Reagoval tak na tvrdenia filmárov, že film vznikol s plnou podporou Amy-nej rodiny a že je dokonale objektívny.

Filmári vydali vyhlásenie, že počas nakrúcania spravili viac než sto rozhovorov s ľuďmi, ktorí Amy poznali – jej priateľmi, rodinou, bývalými partnermi a členmi hudobného priemyslu, ktorí s ňou spolupracovali. Dokument je vraj odrazom zistení z týchto rozhovorov.

Pozrite si oficiálny trailer:

Amy Trailer (Amy Winehouse Documentary) 2015

U nás by sa film mal do kín dostať v auguste tohto roka. O dokumente sme vás informovali už v článku v polovici marca.

Amy-poster_3236321b

Zdroj: Hollywoodreporter.com

Odporúčame

aplikacie Rádia Expres