Práve hráme

28/04/2015

Neradi platia dane


Keď sa povie ABBA, ktoré hity si začnete spievať? Mamma Mia ? Dancing Queen ? Winner Takes It All ? Alebo úplne iný?

28. apríla 2006 obvinila polícia člena skupiny ABBA, Bjorna Ulvaeusa, zo snahy vyhnúť sa plateniu daní z hitov kapely a muzikálu Mamma Mia – vyše 9 miliónov eur.

Nebol jediný; spevákov, ktorých obvinili alebo dokonca usvedčili z krátenia daní, bolo viac. Toto sú niektorí z ďalších hriešnikov:

Flo Rida
V septembri 2012 prišli úrady na to, že Flo Rida „zabudol“ podať daňové priznania za pár rokov a zaplatiť daň v hodnote 1,1 milióna dolárov. Prípad ešte nie je uzavretý.

Flo Rida – Right Round (feat. Ke$ha) [US Version] (Official Video)

MC Hammer
MC Hammer by určite daňovému úradu najradšej povedal „U Can’t Touch This„, keď prišla reč na peniaze. MC Hammer nezaplatil dane, lebo všetky peniaze rozhádzal zhýralým spôsobom života. Na daniach dlží 600 000 dolárov.

MC Hammer – U Can’t Touch This (Official Music Video)

Lionel Richie
V 2012-tom obvinili daniari známeho speváka z neodvedenia dane vo výške 1,13 milióna dolárov. Lionel Richie vydal vyhlásenie, že akonáhle bol na túto skutočnosť upozornený, vydal pokyn na vyrovnanie dlhu.

https://www.youtube.com/watch?v=84RxK4N1wfE

Lauryn Hill (The Fugees)
Keď neustále ignorovala zaplatenie dane cca milión dolárov, súd odsúdil Lauryn Hill na tri mesiace nepodmienečne. Po vynesení rozsudku sa Lauryn ako zázrakom rozhodla všetko uhradiť, len aby nešla do chládku.

Fugees – Killing Me Softly With His Song (Official Video)

Luciano Pavarotti
Ak má niekto na daniach zaplatiť 12,5 milióna dolárov, asi sa má dobre. Dnes už mŕtvy svetoznámy operný spevák údajne rokoval s talianskou vládou o svojom daňovom dlhu. Pár mesiacov predtým z tej sumy zaplatil 2,5 milióna. Pre noviny vydal vyhlásenie: „Som nevinný. Vždy som zaplatil svoje dane tam, kde som spieval, ale Taliansko sa domnieva, že som nezaplatil dosť.“

https://www.youtube.com/watch?v=QtlgzFKWZKE

Odporúčame

Nadácia Rádia Expres